Šiaurietiško ėjimo treniruotės Sidabrave, tęsiasi

Antri metai vykdomas projektas „Sveikos gyvensenos skatinimas Radviliškio rajone“, remiamas Europos sąjungos lėšomis. Sidabravo kaime du kartus per savaitę renkasi  Šiaurietiško ėjimo entuziastai. Nepaisydami prastesnio oro išbandymų ar besidžiaugdami rudenėjančios gamtos auksu, susiburia nemažas būrys dalyvių norinčių pabendrauti, pagerinti savo sveikatą, nuotaiką.

Šiaurietiškas ėjimas – ėjimas su specialiomis lazdomis – tai kūno ir sielos sveikatinimo būdas, tinkantis įvairaus amžiaus žmonėms. Mūsų treniruotės prasideda nuo pratimų su lazdomis. Šių pratimų metu apšildomi ir išjudinami raumenys, širdies ritmas pakeliamas iki tinkamo šiaurietiško ėjimo treniruotei. Užsiėmimo metu, kiekvienas dalyvis pasirenka sau optimalų tempą, rankų ir lazdų pagalba judesiai suaktyvinami, suaktyvėja kvėpavimas, kraujotaka. Eidami turime išlaikyti tiesią nugarą, žvilgsnį pakeltą akių lygyje ir šypseną, kad pajustume judėjimo efektyvumą ir malonumą. Užsiėmimo pabaigoje atliekami raumenų tempimo pratimai padedantys išvengti raumenų skausmo po treniruočių.

Per paskutinius 15 metų šiaurietiškas ėjimas įgauna vis didesnį populiarumą. Šiaurietišku ėjimu dėl jo teigiamo poveikio gali užsiimti visi, nepriklausomai nuo fizinio pajėgumo lygio. Kaip saugi judėjimo forma ji gali teikti džiaugsmo netgi sunkiai vaikščiojantiems ir turintiems judėjimo problemų žmonėms.

Poveikis sveikatai:

  • treniruoja  kūno raumenis;
  • gerina kvėpavimo organų, širdies ir kraujagyslių veiklą;
  • teigiamai veikia nuotaiką;
  • sunaudojama apie 20 proc. daugiau energijos lyginant su paprastu ėjimu;
  • atpalaiduojami kaklo ir sprando srities raumenys;
  • iki 30% mažiau apkrauna judėjimo aparatą, todėl ypatingai tinka turintiems sąnarių, nugaros problemų;
  • aktyvaus kvėpavimo dėka pagerina viso organizmo aprūpinimą deguonimi;
  • geriausiai pritaikyta reabilitacinė judėjimo forma sergant širdies ligomis arba po traumų;
  • pratimai su lazdomis gerina fizinį pajėgumą.

Vis daugiau žmonių atranda šiaurietišką ėjimą kaip puikią laisvalaikio leidimo, bendravimo ir sveikatos gerinimo priemonę.

Prisijunkite ir stiprinkime sveikatą kartu!

Šiaurietiško ėjimo užsiėmimai Sidabrave vyksta ANTRADIENIAIS, TREČIADIENIAIS 16:30 val.. Šiaurietiško ėjimo vaikščiotojų grupė renkasi Sidabravo kultūros namuose. Užsiėmimai vyks iki 2019 m. lapkričio 6 d.

Panaudota informacija:  http://www.siaurietiskasejimas.lt/