Skanios mitybos mokymai pedagogams

Gegužės 14 dieną Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras suorganizavo „Skanios mitybos mokymus“ V. Kudirkos progimnazijos pedagogams, kuriuos vedė subalansuoto maisto akademijos „Pirmas šaukštas įkūrėja“ Rita Šilenskiene.

Mokymų metu susirinkusieji ne tik galėjo lektorei užduoti jiems rūpimus klausimus, bet ir praktiškai išbandyti kaip galima greitai, skaniai ir svarbiausia sveikai pasigaminti pusryčius, pietus ar vakarienę. Užsiėmimo metu buvo gaminami naminiai varškės sūreliai, pusryčių košė, sveikuoliški sumuštinukai, daiginti avinžirniai,mėsos ir daržovių kotletukai su troškintomis daržovėmis ir kt.

 

 „Maistas – tai malonumas, tema bendravimui, reikalų sprendimo atributas, emocijų išraiška… Deja, bet nedaugelis mūsų supranta, kad maistas – tai vaistas arba nuodas mažomis dozėmis. Valgyti sveikai, nereiškia neskaniai. Išmokime džiaugtis su visa šeima geru, subalansuotu maistu ir pamirškime dietas, kalorijų skaičiavimus. Juk laimė būti sveikam suprantama tik tada, kai ji prarandama. Medicinos ir farmacijos mokslininkai ieško stebuklingos piliulės nuo šio amžiaus ligų, o iš tikrųjų raktas nuo sveikatos skrynelės atsiduria kasdien jūsų rankoje. Išmokite juo naudotis ir atrakinkite ją. Mėgaukimės maisto teikiama nauda, skoniais ir būkime sveiki“ – sako subalansuotos mitybos akademijos ,,Pirmas šaukštas“ įkūrėja Rita Šilenskienė.

Susitikimo metu lektorė priminė pedagogams, kad būdami tėvais ar bendruomenės nariais esame pavyzdys savo šeimose, bendruomenėje ypač jaunajai kartai. Tad parodykime jiems kaip galima sveikai ir skaniai valgyti. Tam nereikia didelių pastangų, svarbiausia virtuvėje apgalvoti žingsnį į priekį ir į viską žvelgti kūrybiškai.