Subalansuoto maisto akademijos ,,Vienas šaukštas“ įkūrėja Rita Šilenskienė susitiko su radviliškiečiais

,,Mes visi galime būti ilgaamžiai, bet, deja, esame tinginiai ir nenorime gyventi ilgai ir laimingai…. Ieškome gyvenime  tik patogumų ir malonumų, nors ir trumpam. Bet gal jau pradėjo jaunystėje braškėti sąnariai ar per dažnai kyla rūgštys?  Gal jau išaušo ta diena, kai pradedame mąstyti, kodėl reikia platesnių rūbų? Gal jau atėjo laikas pagalvoti, ar dedamo į burną šaukšto turinys džiugina ir ar tai sveika?“ – tokiais žodžiais pradėjo susitikimą ,,Pirmas šaukštas“ akademijos įkūrėja Rita Šilenskienė susirinkusiems klausytojams į Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biurą gražų balandžio 25 d. pavakarį.

Mityba – tik vienas iš veiksnių, turinčių daug įtakos mūsų imunitetui, tačiau labai svarbu ir tai, kuo mes valome namus, kiek naudojame sintetinių kremų kūno, veido, plaukų priežiūrai, kuo skalbiame rūbus. Kaip svarbu stiprus imunitetas dažnai prisimename gripo epidemijų metu, tačiau pamirštame, jog visos lėtinės ligos (aukšto kraujospūdžio liga, alergijos, diabetas, onkologinės ligos ir kitos) prasideda dėl ilgalaikių uždegiminių procesų mūsų organizme, kurie ir atsiranda dėl nusilpusio imuniteto. Ir taip yra labai dažnai dėl nežinojimo, dar dažniau dėl tingėjimo, juk daug patogiau parduotuvėje nusipirkti įvairias pakuotes, jas išdėlioti pašildžius ar tiesiai ant kasdienio bei šventinio stalo, tingiai įsitaisyti prieš televizorių ar kompiuterį. Vietoj bendravimo, vaikui į rankas linkę įkišti planšetę, o į burną- pašildytą dešrelę ar picą. Ir kam vargti? Juk mumis rūpinasi gamintojai ir prekybininkai!

Savo gyvenimo ir savo šeimos sveiko gyvenimo pavyzdžiu Rita kvietė patikėti taip, kaip patikėjo pati ir atrado sveikatą, gyvenimo džiaugsmą, išpildė savo svajones ir tiki, kad kiekvienas gali ir turi jų turėti, nes jos pildosi. Ne kartą pasidžiaugė esanti mama ir jau močiutė, tačiau dar daug svajonių turinti, kuriomis ji tiki. Labai svarbu kiekvienam žmogui rasti atsakymą į klausimą ,,dėl ko aš šiandien gyvenu ir džiaugiuosi?“, nes labai dažnai jaučiamės nelaimingi tik dėl to, kad neįvertiname to, ką turime aplink – esame sveiki, turime artimuosius, galime dirbti, judėti, kurti ir toliau siekti svajonių.

Šiltas ir betarpiškas bendravimas skatino klausytojus paskaitos metu drąsiai klausti, pasidalinti savo gyvenimo patirtimi – kas jiems padeda išlikti kuo ilgiau sveikais.