Tarptautinė odontologų diena

Vasario 9 d. minima tarptautinė odontologų diena.  Šią dieną verta pagalvoti ar pakankamai laiko skiriame burnos higienai, kuri neatsiejama nuo bendros sveikatos. Burnos priežiūra – tai daug dėmesio ir kantrybės reikalaujantis nuolatinis darbas, tik kasdien tinkamai prižiūrėdami dantis išsaugosime gražią šypseną.

Valant dantis pašalinamos dantų apnašos, kuriose kaupiasi bakterijos ir kurios yra pagrindinė dantenų uždegimo ar dantų gedimo, bei blogo burnos kvapo priežastis. Labiausiai išplitusios burnos organų ligos yra ėduonis ir periodontitas ir norint jų išvengti labai svarbu valytis ne tik dantis, bet ir liežuvį, dantenas, tarpdančius. Tarpdančiuose kaupiasi apie 50 procentų visų apnašų ir bakterijų, tai pagrindinė vieta, nuo kurios prasideda dantenų uždegimas.

Dantis valykite švelniais sukamaisiais judesiais 2-3 min. minkštu dantų šepetėliu su dantų pasta, nepamirškite naudoti dantų siūlo ar tarpdančių šepetėlio, liežuvio valiklio, bei burnos skalavimo skysčio – tai pagrindinės priemonės burnos švarai palaikyti ir užkirsti kelią ligoms.

Sveikų dantų palydovė – sveika mityba. Jeigu norite visą gyvenimą džiaugtis stipriais dantimis, turite valgyti daug įvairių grūdų produktų, kruopų, vaisių ir daržovių, liesos mėsos, bei gerti vandens. Norint turėti gražią šypseną ir stiprius dantis reikėtų vengti: cukraus, konditerinių gaminių, bulvių traškučių, gazuotų vaisvandenių, greito maisto.

Dovilė Eičinienė

visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė