Birželio 26-ąją minima Tarptautinė kovos su narkomanija ir narkotikų kontrabanda diena, kurią 1987 metais paskelbė Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja. Šio kasmetinio minėjimo tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į narkotikų daromą žalą bei paskatinti kovoti su narkomanija.
Narkotikų vartojimas tebekelia didelį pavojų Europos visuomenės sveikatai. Nuo narkotikų perdozavimo kasmet miršta 7–8 tūkst. asmenų. 2012 m. metų duomenimis, bent vieną narkotinę ar psichotropinę medžiagą nors kartą gyvenime buvo bandę 11,1 proc. 15–64 metų amžiaus Lietuvos gyventojų. Kaip ir kitose Europos šalyse Lietuvoje labiausiai paplitusi narkotinė medžiaga yra kanapės. Europoje dabar daugiau rūpesčių kelia tokių stimuliuojančių narkotikų, kaip kokainas, vartojimas ir Europos rinkoje atsirandančios naujos medžiagos.
Narkotikų žala yra neabejotina. Jie sukelia priklausomybę. Žmogus, įpratęs prie narkotikų, be jų negali gerai jaustis. Narkotikai palaipsniui ardo žmogaus organizmą ir žudo. Narkomanija glaudžiai susijusi su nusikaltimais, nes narkomanas pasiryžęs viską padaryti, kad tik įsigytų narkotikų. Narkomanija glaudžiai susijusi su AIDS, nes narkomanai užsikrečia leisdamiesi narkotikus į veną ir naudodami nesterilias adatas.
Narkotikų vartojimo prevencija ir veiksmingas narkomanijos gydymas yra pagrindiniai Europos kovos su narkotikais ramsčiai. Vienas svarbus pasiekimas nuo XX a. paskutinio dešimtmečio buvo tas, kad buvo pagerinta narkomanų priežiūra, siekiant išvengti mirčių ir virusinių infekcijų. Kiekvienais metais ES mažiausiai 1 milijonui žmonių teikiamas kokios nors rūšies gydymas nuo narkotikų. Narkotikus besišvirkščiantiesiems pakeičiama arba išdalijama 50–100 milijonų švarių adatų ir švirkštų.
Spausk "Facebook" ir persiųsk šią žinią visiems savo draugams!!!