Širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto prevencinės programos antrame užsiėmime pakviesta paskaityti pranešimą gydytoja dietologė akcentavo sveikos mitybos svarbą kasdienėje gyvensenoje. Ji pabrėžė, kad rūpinantis sveikata svarbu žinoti ne tik savo kūno masės indeksą (KMI), bet ir bazinę dienos kalorijų normą, kuri padeda geriau suprasti organizmo energijos poreikius bei planuoti subalansuotą mitybą.
Lektorė taip pat atkreipė dėmesį į produktų kaloringumo svarbą – suprasdami, kiek energijos suteikia skirtingi maisto produktai, žmonės gali lengviau rinktis sveikesnius ir labiau subalansuotus patiekalus. Paskaitos metu buvo klausytojams buvo priminta „sveikos lėkštės“ principas pagal sveikos mitybos rekomendacijas: pusę lėkštės turėtų sudaryti daržovės, ketvirtadalį – viso grūdo produktai, o likusią dalį – baltymų šaltiniai, papildant racioną sveikaisiais riebalais ir pakankamu vandens kiekiu. Gydytoja, turėdama ilgametę patirtį, pasidalino kaip svarbu patiems daug ir nuolat domėtis sveikatos temomis, bet taip pat labai svarbu savo šeimose, ypač vaikams nuolat ugdyti kritinį požiūrį į marketingo tikslais skatinamus vartoti gazuotus, saldžius gėrimus, greito maisto poveikį sveikatai. Skaudžių pavyzdžių pateikė, kaip vaikų, paauglių sveikatos sutrikimai paveikė jų gyvenimus dėl nežinojimo ar tėvų nesidomėjimo vaikų sveika mityba. Gera savijauta, net ir turint lėtinius susirgimus, pavyzdžiui, aukšto kraujospūdžio ligą ar cukrinį diabetą, pasiekiama tik nuolat domintis ir dedant pastangas gyventi sveikiau, maitintis ne bet kokiu maistu, ne kiek ,,telpa“, bet kiek mums reikia, kad kuo ilgiau išliktume energingi ir sveiki.
Susitikimo metu dalyviai buvo skatinami daugiau dėmesio skirti kasdieniams mitybos pasirinkimams, nes būtent subalansuota mityba yra viena svarbiausių širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos priemonių.


