Menu Close

Diskusija ,,Saugus kelyje“

Saugūs keliuose būsime tik tada, kai kiekvienas eismo dalyvis bus atsakingas ir  prisidės prie eismo kultūros ugdymo. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai Lina Laužadienė  ir Aivaras Kardašius  formuodami saugią aplinką, saugaus eismo srityje  lapkričio 6 dieną organizavo diskusiją  ,,Saugus kelyje“. Diskusijoje dalyvavo Radviliškio rajono švietimo įstaigų socialiniai darbuotojai, Radviliškio rajono savivaldybės Saugaus eismo komisijos pirmininkas Justinas Kerėžius, Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai ir Visuomenės sveikatos biuro specialistė Ieva Vileikytė.

Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnė Eglė Rastenytė apžvelgė opiausias saugaus eismo problemas ir statistiką. Jis pažymėjo, kad per 9 šių metų mėnesius Radviliškio rajone įvyko 130 eismo įvykių. Eismo įvykiuose žuvo 3  ir sužeisti 39 eismo dalyviai, nukentėjo 2 vaikai. Patrulių būrio  specialistas Evaldas Beklešovas įvardijo dažniausiai stebimus ir fiksuojamus kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Radviliškio rajono savivaldybės Saugaus eismo komisijos pirmininkas Justinas Kerėžius informavo susirinkusiuosius, kad Radviliškio rajono savivaldybė yra paruošusi jau 14 projektų dėl  pėsčiųjų perėjų kryptinio apšvietimo Radviliškio rajone.

Radviliškio rajono Visuomenės sveikatos biuro specialiste Ieva Vileikytė pristatė  atliktą tiriamąjį baigiamąjį darbą  tema ,,Mokinių elgesys eisme ir jo sąsajos su prevencine veikla“.  I. Vileikytė detaliai apžvelgė tyrimo išvadas:

1. Lietuvoje vaikų ir jaunimo pagal išorines mirties priežastis, pagrindinė mirties priežastis vaikystėje ir paauglystėje yra autotransporto įvykiai. Vaikams trūksta žinių ir patirties apie saugų eismą kelyje. Jie dar neturi sukaupę avarinių situacijų patirties, dėl ko jiems sunku įvertinti rizika eismo aplinkoje.

2. Tiriant mokinių, kaip pėsčiųjų eismo dalyvių nuostatas apie eismo saugą, didžioji dauguma atsakė, kad reikia naudoti šviesos atšvaitą einant neapšviesta gatve, negalima kirsti gatvės degant raudonam šviesoforo signalui, negalima neapsidairius kirsti gatvės bei bėgti per ją. Lyginant gautus rezultatus paaiškėjo, kad mergaičių/ merginų yra teisingesnės nuostatos apie eismo saugą nei berniukų/ vaikinų.

3. Berniukai ir vyresniųjų klasių mokiniai yra linkę į rizikingesnį elgesį nei mergaitės ir jaunesniųjų klasių mokiniai.

4. Tyrimo rezultatai parodė, kad daugiausiai žinių apie saugų eismą mokiniai sužino iš tėvų. Dauguma mokinių nurodė, kad turi pakankamai žinių apie saugų eismą, o mokykloje daugiausiai žinių apie jį sužino pamokų metu.

5. Naudojant Spirman’o koreliacijos koeficientą, paaiškėjo, kad mokymai, paskaitos, seminarai, praktiniai užsiėmimai yra veiksmingiausi formuojant teisingas vaikų nuostatas ir elgesį apie saugų eismą.

Diskusijoje dalyvavę Radviliškio rajono švietimo įstaigų socialiniai darbuotojai džiaugėsi įvykusiu susitikimu, dalinosi savo patirtimi ir idėjomis, kaip efektyviau užtikrinti moksleivių saugumą – saugaus eismo požiūriu. Bendruomenės pareigūnai dėkojo Visuomenės sveikatos biuro specialistei Ievai Vileikytei už įžvalgas siekiant formuoti saugią aplinką Radviliškio rajone.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė Lina Laužadienė

Spausk "Facebook" ir persiųsk šią žinią visiems savo draugams!!!
Skip to content