Menu Close

Emocinės ir psichinės sveikatos gerinimo užsiėmimai Radviliškio rajone gyvenantiems ukrainiečiams

Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras, kaip vienas iš partnerių, vykdo projekto „Pabėgėlių iš Ukrainos priėmimas ir ankstyva integracija“ Nr. HOME/2022/AMIF/AG/EMAS/TF1/LT/0013 uždavinį „Prisidėti prie savivaldos lygiu vykdomų ankstyvosios trečiųjų valstybių piliečių integracijos veiklų“.

Projekto veiklos, psichinei ir emocinei sveikatai gerinti, skirtos Radviliškio rajone gyvenantiems Ukrainos piliečiams. Ilgalaikis stresas turi neigiamą poveikį sveikatai. Sutrikimai, susiję su stresu – adaptacijos sutrikimas ar potrauminio streso sutrikimas, depresijos, didesnis priklausomybių, kitų nerimo ir nuotaikos sutrikimų paplitimas.

Užsiėmimai organizuojami suaugusiems ir vaikams, kurių metu mokoma užmegzti santykius ir kurti pasitikėjimą, automatinių minčių, emocijų atpažinimo, sąmoningų judesių, atsipalaidavimo ir antistresinių kvėpavimo pratimų technikos. Užsiėmimų programoje taikomi interaktyvūs žaidimai, vizualizacijos, diskusijos/savirefleksija, savarankiškos užduotys, fiziniai pratimai ir praktinės užduotys, autogeninė treniruotė ir atsipalaidavimas. Psichinė ir emocinė sveikatos gerovė labai svarbi ir bendrai kiekvieno žmogaus sveikatai. Todėl labai svarbu išmokti pažinti ir valdyti stresą, ypač patyrusiems ekstremalius neigiamus išgyvenimus.

Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro informacija

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą