Menu Close

Grinkiškio Jono Poderio pagrindinėje mokykloje pradinukai mokėsi gelbėti gyvybę

Mokiniai virsta herojais: pradinukai mokėsi išgelbėti gyvybę! Gegužės 26 dieną Grinkiškio J.Poderio pagrindinėje mokykloje koridorių šurmulį trumpam pakeitė ypatingas susikaupimas. Patys mažiausi moksleiviai vienai dienai tapo tikrais skubios pagalbos herojais ir dalyvavo praktinėje pirmosios pagalbos pamokoje. Pamoką vedė Radviliškio visuomenės sveikatos specialistė Rita Čepienė.
Ko išmoko jaunieji gelbėtojai? Saugotis patiems: Sužinojo taisyklę „Pirmiausia apsidairyk“ – gelbėti galima tik tada, kai pačiam saugu. Įsiminti stebuklingą numerį: 112. Aiškinosi, kada reikia skambinti šiuo numeriu, kaip prisistatyti, apibūdinti įvykį. Atlikti pradinį gaivinimą: Mažos rankutės ant specialių manekenų mokėsi taisyklingo krūtinės paspaudimų ritmo. Padėti draugui: Sužinojo, ką daryti draugui užspringus ar kaip teisingai užspausti bėgantį kraują. Prisiminė sveikos mitybos principus ir svarbą. Radviliškio visuomenės sveikatos biuras visiems mokiniams padovanojo daugybę atminimo dovanėlių bei pavaišino gardžia koše. Pamokos pabaigoje mokiniai namo iškeliavo ne tik su SUPER SAUGAUS VAIKO DIPLOMU, bet ir su svarbia misija – grįžus namo išmoktas taisykles papasakoti savo tėveliams. Saugumo kultūrą ir atsakomybę privalome ugdyti nuo mažų dienų.

 

VSS Rita Čepienė ir mokytoja Rita Lukaševičienė
Spausk "Facebook" ir persiųsk šią žinią visiems savo draugams!!!
Skip to content