Menu Close

GYVENTI BE EMOCIJŲ BŪTŲ NUOBODU!

Kiekvieną dieną mus lydi įvairios emocijos, jausmai. Tai mes linksmi, tai supykę, vėl nuotaika linksma, bet staiga kažkas nuliūdino… ir taip viena emocija keičia kitą.

Kovo 15 dieną  Kutiškių daugiafunkciame centre Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė Rita Tamošiūnaitė vedė veiklas ikimokyklinio amžiaus grupėse: ,,Mano emocija“ ir ,,Emociukai“, kurių tikslas – mokyti vaikus išreikšti savo bei atpažinti draugų emocijas.

Specialistė supažindino vaikus su pagrindinėmis emocijomis: laimingas, piktas, liūdnas, išsigandęs, ramus, nustebęs. Su vaikais buvo kalbama, kad nėra „gerų“ ir „blogų“ emocijų, jos visos yra reikalingos ir jas jausti yra normalu. Svarbu yra išmokti valdyti emocijas. Kalbėjome: kaip pasirodžius pykčiui, liūdesiui ir kitai emocijai  nusiraminti, kaip apie tai pasakyti suaugusiam ar draugui, atsiprašyti, giliai pakvėpuoti. Mažieji žiūrėjo filmuką ,,Brokoliuko ir Braškytės emocijos“ vyko aptarimas. Emocinė patirtis moko vaiką  tinkamai jas reikšti neskaudinant kitų.

Visuomenės sveikatos specialistė Rita Tamošiūnaitė

 

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą