Menu Close

Lietuvos savivaldybėse vyks trečiasis suaugusiųjų gyvensenos stebėsenos tyrimas

Kovo 2 d. – gegužės 31 d. gyventojai įvairiose viešose vietose įstaigose, prekybos centruose, renginiuose ar darbovietėse – gali būti pakviesti dalyvauti anoniminėje apklausoje. Visose Lietuvos savivaldybėse vyks jau trečiasis suaugusiųjų gyvensenos stebėsenos tyrimas, kurį organizuoja Higienos institutas, o apklausą savivaldybėse vykdo savivaldybių visuomenės sveikatos biurai.

Atlikus tyrimą bus siekiama išsamiai įvertinti, kaip gyvena ir jaučiasi Lietuvos gyventojai: analizuojama jų savijauta, gyvenimo kokybės ir laimingumo vertinimas, taip pat kasdieniai sveikatos įpročiai – mityba, fizinis aktyvumas, laikas prie ekranų, keliavimo būdai ar pastangos
keisti gyvenseną. Tyrimas taip pat apims rizikingo elgesio paplitimą – tabako, elektroninių cigarečių, alkoholio ir narkotinių medžiagų vartojimą bei saugaus elgesio įpročius, pavyzdžiui, saugos diržų segėjimą ar šalmų ir atšvaitų naudojimą.

Šiemet planuojama apklausti apie 25 tūkst. gyventojų. Apklausa vykdoma taikant lizdinį imties formavimo būdą – respondentai atrenkami iš anksto numatytose viešose vietose (tyrimo „lizduose“). Tyrimo išskirtinumas – surinkti duomenys reprezentuoja ne tik visos Lietuvos, bet ir
kiekvienos savivaldybės gyventojus. Suaugusiųjų gyvensenos tyrimas atliekamas kas keturis metus – gyventojai buvo apklausti 2018 m. (apklausta 24,8 tūkst. asmenų) ir 2022 m. (25,5 tūkst. asmenų).

Periodiškai vykdoma gyvensenos stebėsena leidžia sistemingai kaupti duomenis apie Lietuvos gyventojų įpročius, stebėti jų pokyčius bei pagrįstai planuoti ir įgyvendinti prevencines priemones. Tyrimo rezultatai naudojami formuojant sveikatos politikos sprendimus nacionaliniu lygmeniu ir planuojant sveikatą stiprinančias veiklas savivaldybėse.

Higienos instituto tinklalapyje adresu https://www.hi.lt/gyvensenos-stebesena/ skelbiami ankstesnių tyrimų rezultatai.

Spausk "Facebook" ir persiųsk šią žinią visiems savo draugams!!!
Skip to content