Menu Close

Neuroedukacinis užsiėmimas ,,Mano emocijų pasaulis” Šeduvos gimnazijos 3b klasėje

Spalio 26 d. Šeduvos gimnazijos 3b klasės mokiniams buvo organizuotas neuroedukacinis užsiėmimas „Mano emocinis pasaulis“, kurį vedė neuroedukatorė Rėda Grigaitienė. Jausti emocijas gebame kiekvienas, tačiau įvardyti, atpažinti ir suvaldyti jas sunku net suaugusiam, o ką jau kalbėti apie vaikus. Lektorė paaiškino, kad nėra blogų jausmų, pavyzdžiui, baimė, kartais gali pakišti koją ir trukdyti, tačiau tuo pačiu tai yra emocija, kuri saugo.  Taigi, visi jausmai yra reikalingi, o svarbiausia suprasti, kada ir kodėl juos patiriame.  Paprašius apibūdinti žodį „emocija“, vaikai puikiai susidorojo su užduotimi. Pyktis, džiaugsmas, baimė, liūdesys ir nuostaba – tai emocijos, geriausiai žinomos, bet kartu turinčios begalę niuansų ir atspalvių.

Taigi, žaisdami, susipažinome su Nuostaba – geriausia drauge, padedančia mokytis ir pažinti pasaulį. Baime, kuriai atslinkus, širdis nusirita žemyn. Pažintį tęsėme su Pykčiu, labai galingu ir energingu, bei Liūdesiu, kuriam atsliūkinus, norisi tik dūsauti. Džiaugsmu, šviesiu kaip saulė ir Nusivylimu, galinčiu būti mažyčiu ir didžiuliu.  Gėda, nuo kurios veidukai kaista, bei Pavydu, galinčiu būti įvairių spalvų ir, žinoma, su Laime, labai labai paprasta emocija.

Mokėmės pavaizduoti, įsivaizduoti buitines situacijas, kuriose jos pasireiškia, o, svarbiausia, bandėme suprasti, ką daryti, kai užklumpa negeros emocijos ir kaip su jomis susitvarkyti. Pamoką baigėme edukacinėmis dirbtuvėlėmis, kurių metu gaminome ir puošėmės angelus, piešėme bendrus piešinius. Džiaugiamės, kad susitikimo metu laimingų ir džiaugsmingų emocijų netrūko.

 

 

                                                                 Visuomenės sveikatos specialistė Aušra Misiukevičienė

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą