Menu Close

Niekada nėra vėlu pradėti judėti! Nuostabus rugsėjis kviečia daugiau laiko praleisti gryname ore!

judėjimas rudenįMedicinoje daug kur rašoma, kad po 30-mečio žmogaus organizmas jau ,,ritasi“ žemyn. Dar kitur atvirkščiai – galime gyventi net 120 metų!
Sulaukęs 25 metų žmogus paprastai liaujasi augęs ir prasideda senėjimo procesas. Nesiimant priemonių, nuo trečiojo gyvenimo dešimtmečio vidurio kasdien miršta 100 000 smegenų ląstelių ir pamažu nyksta raumenys. Ar įmanoma apsaugoti savo smegenų ląsteles ir išlaikyti raumenų masę?


Jei norime pakeisti savijautą, turime pradėti keisti supratimą apie fizinę veiklą. Tūkstančius metų pirmiausiai buvo fizinė veikla, po to – maistas, nes turėjo pirmiausiai gauti maisto (pavyti, sumedžioti, išdirbti laukus, apdoroti derlių ir t.t.) Žmogus – tūkstantmečių rezultatas!
Dabar viskas apsivertė aukštyn kojom – sėdim, išalkstam, atidarom šaldytuvą …. Ir vėl sėdim.
Taigi turime didžiulį fizinio aktyvumo deficitą!

Vienas paprastas būdas aktyviau pajudėti – kuo daugiau vaikščioti pėsčiomis. Nuostabus rugsėjis už lango kviečia kuo daugiau laiko praleisti gryname ore ir tuo pačiu pajudėti.
Vaikščioti gali kiekvienas: vaikai, jaunos moterys, vyrai pačiame žydėjime, pagyvenę žmonės ir net seneliai. Čia tinka paprasčiausia apranga: patogūs, tvirti batai, galvos apdangalas, geriau nesinešti daiktų, laisvos rankos. Nauda sveikatai didžiulė:
• Mankštinamas visas kūnas, bet labiausiai kojos. Kojų raumenys ramiai ir tolygiai aprūpinami krauju, jie lieka tamprūs, elastingi.
• Pėda nuolat liečia žemę, taip masažuojami padai, kas veikia teigiamai raumenis ir stuburą, vidaus organus.
• Gerėja net laisvai judančių rankų kraujotaka, atsipalaiduoja pečiai ir sprandas.
• Palaipsniui sustiprėja raiščiai, sąnariai ir sausgyslės, raumenys darosi elastingi, tampame stipresni, gerėja miegas.
• Kiekvienas iš mūsų turėtume per savaitę vaikščioti maždaug 3 ar 4 valandas, tempu – 120 žingsnių per minutę.
Kelno aukštosios sporto mokyklos studija rodo, kad vos 3000 žingsnių per dieną gali sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje. Pasaulinė sveikatos organizacija rekomenduoja minimaliai per dieną nužingsniuoti apie 3 km, t.y. apie 5 000 žingsnių. Vidutiniškas fizinio aktyvumo krūvis – apie 6 000 – 8 000 žingsnių per dieną, didelis fizinio aktyvumo krūvis – apie 10 000 ar daugiau.

Jei nutarėte padidinti fizinį aktyvumą, pradėkite nuo pasivaikščiojimų 10-15 minučių, kas antrą dieną, laipsniškai didinkite trukmę kasdien iki 30-45 minučių, vėliau 1 val. ar ilgiau. Nepradėkite savo užsiėmimų stipriai privalgę, bet ir ne alkani. Nieku gyvu nepersistenkite! Visą, ką darote, turi teikti džiaugsmą.

Linkime sėkmės judant, daug gryno oro, saulės spindulių ir pakilios nuotaikos!

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą