Gegužės 5 dieną pasaulyje minima Rankų higienos diena. Vinco Kudirkos progimnazijos mažiausiems šią dieną vyko paskaitėlės – mokymai ,,Švarios rankytės – geros sveikatytės!‘‘.
Su visuomenės sveikatos specialiste mokinukai aptarė, kodėl ir kada reikia plautis rankas, prisiminė rankų plovimo taisykles. Paskaitų metu buvo panaudota vaizdinė priemonė: bakterijų milteliai ir ultravioletinių spindulių lempa. Panaudodami šias priemones, mokiniai galėjo įsitikinti, kad plika akimi bakterijų, esančių ant rankų, pastebėti negalime, tačiau UV spindulių švieselė jas parodo.
Užsiėmimų pabaigoje visi keliavome plauti rankyčių. Mokinukai pažadėjo rūpintis rankyčių higiena, nes bakterijos, kurias pamatė, labai nepatiko ir gąsdino. O kad nepamirštų įgytų žinių, Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras kiekvienam mokinukui padovanojo po dovanėlę – muiliuką.
VSS Justina Ručienė
Spausk "Facebook" ir persiųsk šią žinią visiems savo draugams!!!


