Menu Close

PASAULINĖ RANKŲ POVIMO DIENA LOPŠELYJE-DARŽELYJE „KREGŽDUTĖ“

Spalio 15-oji – rankų plovimo diena. Visą savaitę ikimokyklinės įstaigos ugdytiniai pakartojo ir įtvirtinamo žinias apie rankų higieną, prisiminė, kad reguliariai plaunamas rankas vandeniu ir muilu reikia muiluoti 20–40 sekundžių. Rankas būtina plauti po tekančiu šiltu vandeniu, naudojant skystą muilą. Rankas muiluoti trinamaisiais ir sukamaisiais judesiais, ypač riešus, tarpupirščius, pirštų galiukus ir nagus (15–20 sek.). Judesius pakartoti kelis kartus. Tada muiluotas rankas nuplauti tekančio vandens srove, vandeniui tekant nuo riešo pirštų link. Nusiplovus rankas gerai nusausinti vienkartiniu rankšluosčiu ar servetėle. Vandens čiaupą užsukti su panaudotu rankšluosčiu ar servetėle, kuri išmetama į šiukšliadėžę.

Rankų plovimas su muilu gali apsaugoti  vieną iš trijų vaikų nuo viduriavimo bei sumažinti viduriavimų skaičių iki 32% ,o asmenų nusilpusia imunine sistema net iki 58%, taip pat 16-21% sumažinti kvėpavimo takų infekcijų. Rankų higienos reikalavimų laikymasis – ypatingai  svarbus suvaldant COVID-19 infekcijos plitimą pandemijos metu.

Įgytų žinių užtvirtinimui Lopšelio – darželio“ Kregždutė“ ugdytiniams buvo padovanoti muiliukai, kuriais vaikai galės kruopčiai plautis rankytes namuose.

                                                                                   VSS A. Lukošienė

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą