Menu Close

Paskaitos apie psichinę sveikatą ir mitybą Vinco Kudirkos progimnazijos penktokams

Lapkričio 6 dieną progimnazijoje svečiavosi vaikų ir paauglių sveikatos ugdymo specialistas Artiomas Šabajevas bei psichologė Goda Maksimyčevaitė. 5 klasių mokiniai išklausė paskaitas apie psichinę sveikatą ir mitybą.

Artiomas paskaitą pradėjo palyginimu apie senojo modelio telefoną su naujos kartos telefonais. Skirtingų laikmečių daiktai kaip skirtingos kartos, tad ir skirtingas (ne)susikalbėjimas. Kartais vaikai pasijaučia nesuprasti, neįvertinti, tad neretai griebiasi žalingų įpročių. Vienas jų- sveikatai nepalankaus maisto vartojimas, o po to bandymas save bausti badaujant, nes vaizdas veidrodyje pradeda nebetenkinti.

Lektoriai vaikams informaciją pateikė labai patraukliai – gyvenimiškais pavyzdžiais, animacija, kas labiau paskatino vaikus įsitraukti į diskusijas. Tiek sveikatos ugdymo specialistas, tiek psichologė  papasakojo skirtingas istorijas apie tai, kaip jaunuoliai kartais save žaloja badaudami, paaiškino, kad taip daryti yra žalinga ir kenksminga bręstančiam organizmui, kokios pasekmės laukia tokiais atvejais. Žinioms įtvirtinti po kiekvieno pasakojimo buvo žaidžiami KAHOOT  žaidimai. Pirmas vietas laimėję mokiniai buvo apdovanoti sveikesniais saldėsiais.

Dėkojame Radviliškio rajono sveikatos biurui už naudingas paskaitas paaugliams.

VSS Justina Ručienė

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą