Vaikų amžius, kuriame jie pradeda domėtis informacinėmis technologijomis – vis jaunėja. Net kūdikius nesudėtingai įtraukia mobilieji telefonai, planšetės ar TV ekranai.
Laiką, kurį vaikas praleidžia prie televizoriaus ar kito prietaiso su ekranu, mokslininkai vadina ekrano laiku (angl. screen time). Į šį laiką įskaičiuojamas tiek vaiko savarankiškas buvimas prie televizoriaus, kompiuterio, planšetės ar mobiliojo telefono, tiek ir laikas, kuomet ekranas veikia fone arba vaikas stebi, kaip juo naudojasi kiti žmonės.
Rugsėjo 16 ir 18 dienomis visuomenės sveikatos specialistė su aštuntų klasių mokiniais kalbėjo apie išmaniuosius įrenginius, jų įvairovę ir svarbą gyvenime. Kartu aptarėme savo dienotvarkes, bandėme paskaičiuoti, kiek kiekvienas aštuntokas laiko praleidžia prie ekranų, koks ekranas svarbiausias jų gyvenime. Mokiniai atliko testus, kur kiekvienas turėjo galimybę sužinoti, kiek yra priklausomi nuo ekranų.
Technologijos egzistuoja ir yra kuriamos tam, kad palengvintų mūsų kasdienybę, efektyvintų darbą, mokslą, sutaupytų laiko ir padėtų mums tobulėti. Pačios iš savęs jos nėra pavojingos, tokiu būti gali, tik mūsų santykis su jomis. Raktas į sveikesnį ir naudingesnį laiką su ekranais- sąmoningas naudojimas ir tinkamas laiko valdymas. Taikant šias rekomendacijas, galėsime sumažinti ekranų daromą žalą ir paversti technologijas naudingais įrankiais, kurie pagerins mūsų gyvenimo kokybę.
VSS Justina Ručienė
Spausk "Facebook" ir persiųsk šią žinią visiems savo draugams!!!