Menu Close

Prevencinės profilaktinės programos rajono gyvetojams

GIMDOS KAKLELIO VĖŽIO PREVENCIJOS PROGRAMA

Kam skirta: moterims nuo 25-60 metų.

Dažnumas: 1 kartą per 3 metus.

Tyrimo pobūdis: tepinėlis šiam tyrimui paimamas greitai ir visiškai neskausmingai. Kokie tyrimų rezultatai, moterys sužino iš šeimos gydytojo arba iš tepinėlį paėmusio mediko.

Kur kreiptis: į savo šeimos gydytoją (terapeutą) arba į poliklinikos, kur prisirašiusios, akušerį ginekologą dėl citologinio gimdos kaklelio tyrimo.

ATRANKINĖ MAMOGRAFINĖS PATIKROS DĖL KRŪTIES VĖŽIO FINANSAVIMO PROGRAMA

Kam skirta: moterims nuo 50- 69 metų (kol nesukako 70 m.).

Dažnumas: 1 kartą per 2 metus.

Tyrimo pobūdis: krūtis peršviečiama rentgeno spinduliais, kurie padeda surasti neapčiuopiamus, tik rentgenu matomus piktybinio tipo kalcinatus, būdingus neinvazinio vėžio pradžiai.

Kur kreiptis: į savo šeimos gydytoją (terapeutą). Gavusios jo siuntimą išsitirti, moterys turės atvykti (galima iš anksto registruotis telefonu) į mamografą turinčią gydymo įstaigą, kur joms bus atliktos mamogramos.

PRIEŠINĖS LIAUKOS VĖŽIO ANKSTYVOSIOS DIAGNOSTIKOS PROGRAMA

Kam skirta: vyrams nuo 50 – 75 metų bei vyrams nuo 45 metų, jei jų tėvai ar broliai sirgo priešinės liaukos vėžiu.

Dažnumas: 1 kartą per metus.

Tyrimo pobūdis: atliekamas kraujo tyrimas, kuris parodys prostatos specifinio antigeno (PSA) koncentraciją kraujyje .

Kur kreiptis: į savo šeimos gydytoją (terapeutą).

ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ LIGŲ PREVENCIJOS PROGRAMA

Kam skirta: vyrams nuo 40-55 m. ir moterims nuo 50-65 m.

Dažnumas: 1 kartą per metus.

Tyrimo pobūdis: pirminės sveikatos priežiūros įstaiga pasirašytinai informuoja pacientus apie galimas širdies ir kraujagyslių ligas, bet ir įvertina šių ligų tikimybę, t. y. pacientui atlieka tam tikrus programoje numatytus tyrimus. Jei tikimybė, kad žmogus susirgs tomis ligomis yra vidutinė ar nedidelė, pirminės sveikatos priežiūros įstaigos pačios parengia tam žmogui skirtą pirminės prevencijos priemonių planą ir stebi, kaip jis vykdomas, ar yra veiksmingas. Jei po pirminių tyrimų paaiškėja, kad pacientas priskirtinas didelės širdies ir kraujagyslių ligų rizikos grupei, jis siunčiamas į specializuotus šių ligų prevencijos padalinius, kuriuose išsamiai tiriamas, jam parengiamos ilgalaikės prevencijos rekomendacijos. Ypač didelės rizikos grupei priskiriamiems žmonėms sudaromas intensyvaus gyvensenos keitimo, gydymo ir jo stebėsenos planas.

Kur kreiptis: į savo šeimos gydytoją (terapeutą).

VAIKŲ DANTŲ DENGIMO SILANTINĖMIS MEDŽIAGOMIS PROGRAMA

Kam skirta: 6-13 metų vaikams.

Dažnumas: kas 3 mėnesiai.

Tyrimo pobūdis: tai neskausminga 5-10 min. trunkanti procedūra, danties gręžti nereikia. Jo paviršius nuvalomas, apdorojamas specialiu skysčiu ir padengiamas silantu.

Kur kreiptis: pas odontologą ar burnos higienistą.

Kviečiame gyventojus aktyviau naudotis nemokamomis prevencinėmis programomis , taip pat apie tai informuoti savo artimuosius, siekiant saugoti ir stiprinti savo bei kitų sveikatą.       Dėl išsamesnės informacijos apie vėžio prevenciją, nemokamas paslaugas kreipkitės į savo šeimos gydytoją arba į Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biurą, Radvilų g. 17, Radviliškis (8-422-56251).

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą