Menu Close

Priešmokyklinukų projektas „SVEIKATA MANO RANKOSE“

Radviliškio V. Kudirkos progimnazijoje  kovo12-16 dienomis buvo vykdomas projektas „Sveikata mano rankose“.

Priešmokyklinukų mokytojos Aldona ir Diana gerai žino, kad sveiko gyvenimo būdas nuo vaikystės yra labai svarbi sveikatos stiprinimo priemonė. Tad jos su savo ugdytiniais „riešutėliais“ ir „giliukais“ pradėjo projektą „Sveikata mano rankose“ ir kasdien mažais žingsneliais judėjo sveikatos link.

Pirmoji projekto diena prasidėjo rytine mankšta, vaikai mankštinosi ir buvo mokomi teisingų mankštos pratimų. Po mankštos vyko diskusija-minčių lietus sveikatos tema, kaip: „sveikata- brangiausias turtas“, „esame labai turtingi, nes esame sveiki“ ir t.t. Šia tema vaikai piešė piešinius ir mokėsi rašyti sakinį „SVEIKATA MANO RANKOSE“. Vėliau buvo pučiami ir gaudomi muilo burbulai ir džiaugiamasi taip smagiai prasidėjusia savaite.

Antradienis- antrasis žingsnelis sveikatos link, prasidėjęs linksma mankšta, kurią vedė Edmundas Verpetinskas, išbudino visus mažuosius, stovėti nebuvo kada, reikėjo  daug judėti, šokti.  Nepamirštos ir vaikų mamos. Vakare jos buvo pakviestos į užsiėmimą pagal BODY FLEX programą, kurį vedė Rasa Abromaitienė.  Juk tėveliai turi rodyti vaikams tinkamą pavyzdį, perteikti žinias, gebėjimus, įpročius.

Trečiadienis skirtas pirštukų ir akyčių mankštai. Pasimankštinę vaikai klausėsi  Meškučio Ledučio pasakos apie sveiką mitybą. Po to patys pasakojo, kaip su savo tėveliais gamino sveiką maistą, pristatė savo atsineštus  patiekalus, jais vaišino draugus bei vaišinosi patys.

Pasisėmę teorinių ir praktinių žinių, mažieji priešmokyklinukai kūrė sveikatos deklaraciją su žodžiu „SVEIKATA“ ir piešė savo sveikos mitybos lėkštę, į kurią „dėjo“ jų manymu tinkamus maisto produktus.  Po veiklos gėrė pieną. Jie suprato, kad norint augti sveikais, labai svarbu ne tik sportuoti, bet ir laikytis sveikos mitybos principų t.y. sveikai maitintis.

Ketvirtasis žingsnelis – „Arbatos ketvirtadienis su vaistažolėmis ir medumi“. Jis   prasidėjo vsps Birutės Jučienės paskaitėle apie vaistažoles. Vaikai  sužinojo kokios vaistažolių arbatos yra vartojamos dažniausiai, kur, kada, kaip renkamos bei džiovinamos vaistažolės ir kuo vaistažolių   arbatos yra naudingos sveikatai. Vaikai dalinosi  savo atsineštu medumi ir vaistažolėmis, uostė jas, ragavo paruoštas ramunėlių, čiobrelių, mėtų, melisų, aviečių arbatas. Pasakojo, kokias arbatas jie geria namuose, kokiomis gydomi, kai suserga. Pasivaišinę arbata, vaikai ėjo į lauką susipažinti su jiems dar nežinoma laisvalaikio leidimo, bendravimo ir sveikatos stiprinimo priemone – šiaurietišku ėjimu. Eiti su šiaurietiškomis lazdomis vaikus mokė Radviliškio visuomenės sveikatos biuro specialistė Ieva Vileikytė. Kad ir sunkiai sekėsi šis vaikščiojimas, bet dėl to vaikai nelabai  nusiminė. Pabuvę gryname ore, linksmi ir laimingi grįžo į klases.

Penktasis žingsnelis-grūdinimasis. Penktadienio rytą priešmokyklinukus aplankė sveikuolių klubo „Atgaja“ narys Tadas Grimaila. Jis lauke pravedė energingą ir linksmą apšilimo mankštą. Vaikams ši mankšta labai patiko. O grįžus  į klasę, Tadas vaikams rodė filmuotą medžiagą apie maudymąsi eketėje, papasakojo apie grūdinimosi naudą organizmui ir priminė, jog vien grūdimosi neužtenka, kad būtum sveikas. Tad reikia nepamiršti sveikos mitybos, fizinio aktyvumo, darbo ir poilsio rėžimo. Jis rekomendavo visiems išbandyti grūdinimąsi savo namuose naudojant kontrastinį dušą. Vaikai turėjo daug klausimų svečiui į kuriuos jis noriai atsakinėjo.

Vaikai –  dideli pasaulio stebuklai…  Šios savaitės projekto tikslas kuo plačiau supažindinti priešmokyklinukus su pagrindiniais sveikos gyvensenos žingsneliais, mokyti sveikos gyvensenos,  kad vaikai augtų žvalūs ir sveiki. Sveikas vaikas – tai visų tėvų svajonė ir mokytojų tikslas. Ar jis toks užaugs, priklauso nuo mūsų visų.

VSPS Birutė Jučienė

 

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą