Menu Close

Projekto “Sveikata aktyviai” startas

Šiandien prasideda projekto “Sveikata aktyviai” įgyvendinimas! Projektas remiamas Radviliškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis. Projekto metu siekiama skatinti Radviliškio rajono gyventojų fizinį aktyvumą siekiant stiprinti raumenis ir mažinti susižeidimų riziką. 10-yje rajono bendruomenių susitiks su trenere įvadinei paskaitai ir treniruotei, po to dar 12-oje nuotolinių treniruočių. Treniruočių metu siekiama išmokyti dalyvius sveikatą tausojančių ir raumenis stiprinančių judesių, pratimų, kuriuos galima būtų atlikti ir mankštinantis savarankiškai, taip užkertant kelią traumų atsiradimui. Reguliarus fizinis aktyvumas stiprina raumenis, gerina sąnarių stabilumą ir lankstumą, mažina kaulų trapumą, todėl yra svarbi traumų prevencijos priemonė. Stiprūs raumenys ir geresnė koordinacija padeda išvengti kritimų, raumenų patempimų ir sąnarių pažeidimų, ypač vyresniame amžiuje.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) rekomenduoja suaugusiems bent penkis kartus per savaitę skirti ne mažiau kaip 30 minučių vidutinio intensyvumo fizinei veiklai, kurios metu sudeginama apie 200 kcal per dieną. Jeigu žmogus nesilaiko šių rekomendacijų, jo gyvensena laikoma fiziškai pasyvia, o tai didina įvairių ligų ir traumų riziką. Lietuvoje atlikti fizinio aktyvumo tyrimai rodo, kad gyventojų bendras aktyvumo lygis yra patenkinamas. 2022 m. visose šalies savivaldybėse atlikto gyvensenos stebėsenos tyrimo duomenimis, PSO rekomenduojamą fizinio aktyvumo normą siekia 28,3 % Lietuvos gyventojų. Radviliškio rajone šis rodiklis yra kiek aukštesnis –  bent 30 minučių intensyvios fizinės veiklos 5 ar daugiau kartų per savaitę užsiima 35,5 % suaugusiųjų. Griuvimai yra pagrindinė traumų, rimtų sužalojimų ir net mirčių priežastis vyresniame amžiuje. Analizuojant statistinius duomenis pastebimas asmenų, besikreipiančių į priėmimo-skubios pagalbos skyrių dėl patirtų traumų didėjimas. 2021 m. Radviliškio rajono savivaldybėje nuo traumų nukentėjusių skaičius – 182 (5,24/1000 gyv.), o 2023 m. ambulatorinių ligonių skaičius buvo 1641 (47,78/1000 gyv.),  stacionare gydytų ligonių -240 (6,99/1000 gyv.).

Stebint susidomėjima fizinio aktyvumo veiklomis Radviliškio rajone, siekiama nuotolinių treniruočių metu suteikti galimybę fizinio aktyvumo veiklose dalyvauti didesniam skaičiui rajono gyventojų, į veiklas įtraukiant rajono gyvenviečių bendruomenes. O vykdomo fizinio aktyvumo viešinimas skatina įkvėpimą judėti, sąmoningą pasirinkimą sveikatintis aktyviai.

Specialistė – Projektų koordinatorė Toma Malinauskienė

Spausk "Facebook" ir persiųsk šią žinią visiems savo draugams!!!
Skip to content