Menu Close

Radviliškyje skaitytos paskaitos apie priklausomybių prevenciją

Lapkričio 27 -29 dienomis visuomenės sveikatos biuro iniciatyva Radviliškyje lankėsi lektorius Artūras Šiukšta. Jis radviliškio rajono ir miesto mokyklose bei globos namuose skaitė paskaitas apie įvairias priklausomybes bei emocinę sveikatą.

Emocijos – kiekvienam žmogui artimas reiškinys. Kaip bebūtų, dažnam emocijos yra tarsi priešas: manoma, jog emocijas gerai valdo tas, kuris sugeba nuo jų atsiriboti. Dėl to žmonės paprastai yra linkę slopinti emocijas, kol jos neišsiveržia pačiu netinkamiausiu metu! Tada kyla konfliktai su artimaisiais, kolegomis, draugais, atsiranda pyktis, susierzinimas. Emocijos tampa stipresnės už žmogų ir pridaro problemų. Kaip padaryti, kad emocijos būtų tarsi padedantis draugas, o ne kenkiantis priešas, kartais net privedantis prie įvairių priklausomybių?

Lektorius kvietė jaunimą į diskusiją apie Z kartos laukiančius gyvenimo iššūkius klausdamas jaunimoKuo renkiesi būti tu – „24 valandų“, „TV pagalbos“ žvaigžde ar karžygiu?“ Lektoriaus teigimu, dabartinio jaunimo pasirinkimas nelengvas: iš vienos pusės – valia, kritinis mąstymas, sveika gyvensena, kultūringas (blaivus) laisvalaikis, moralinės nuostatos ir socialinė atsakomybė, iš kitos – alkoholio reklama ir svaigiųjų medžiagų prieinamumas, net ir vaikams pritaikytos rinkodaros technologijos, šeimos ir visuomenės „kultūra“.

Paskaitos buvo skaitytos ne tik mokiniams, bet ir jų tėvams. Tėvų susirinkimo metu Lizdeikos gimnazijos moksleivių tėveliai buvo pakviesti į paskaitą „Kaip bendrauti su savo vaiku, kad užaugintum dorą žmogų. Dėkingumas šeimai“. Kaip vaikui nuo mažens teisingai pasirinkti, kaip atsilaikyti prieš alkoholio ir tabako industriją, narkomafiją, pornografiją, jei ir patys tėvai kartais nesupranta problemos masto – apgailestavo lektorius ir kvietė prisiminti pyplių gimtadienius su vaikišku šampanu, klasės draugų vakarėlius su „saikingu“ alkoholinių kokteilių gurkšnojimu.

Lektorius siūlė pažinti savo atžalos draugus, domėtis, užuot griežtai nusprendus, su kuo vaikas gali bendrauti, o su kuo – ne. Labai svarbu leisti paaugliui išsikalbėti, o tėvai privalo būti pasirengę klausytis. Kai vaikas jaus, kad tėvai juo pasitiki, atsiras abipusis pasitikėjimas, pagarba. „Bus lengviau ugdyti vertybes, kurių laikomasi šeimoje, visuomenėje“, – teigė lektorius.

Dėkojame lektoriui už suteiktas žinias ir įkvėpimą mokiniams rinktis sveikesnį gyvenimo būdą bei tikimės tolimesnio gražaus bendradarbiavimo.

Spausk "Facebook" ir persiųsk šią žinią visiems savo draugams!!!
Skip to content