Menu Close

Registracija į ankstyvosios intervencijos programą 12-18 m. jaunuoliams

Pastebėjote, kad Jūsų vaikas bandė ar nereguliariai vartoja alkoholį ar narkotines medžiagas, garina elektronines cigaretes su narkotinių medžiagų užpildais? O gal Tu esi tas jaunas žmogus, kuris eksperimentuoji su psichoaktyviosiomis medžiagomis? Kviečiame registruoti ar registruotis 12-18 m. jaunuolius į Ankstyvosios intervencijos programą!

Programos užsiėmimai planuojami 2023 m.  lapkričio mėnesį (surinkus 4 -12 jaunuolių grupę).

Užsiėmimų metu :

  • Kalbėsime apie skirtingas patirtis, susijusias su narkotikais ir alkoholiu.
  • Diskutuosime apie alkoholio ir narkotikų daromą riziką ir žalą.
  • Ieškosime motyvacijos keisti elgesį.

REGISTRACIJA: 

Kviečiame švietimo įstaigų, atvirų jaunimo erdvių, sveikatos priežiūros įstaigų, vaikų teisių apsaugos ir kitus specialistus dirbančius su jaunimu bei jų tėvais bendradarbiauti siekiant užtikrinti savalaikę pagalbą 12-18 metų jaunuoliams, nukreipiant juos į ankstyvosios intervencijos programą.

Plačiau apie programą:

Ankstyvosios intervencijos programa yra pagalbos priemonė, skirta eksperimentuojantiems ar nereguliariai vartojantiems psichoaktyviąsias medžiagas (išskyrus tabaką) jaunuoliams nuo 12-18m.

Programos tikslas – motyvuoti jauną žmogų keisti savo elgesį, paskatinti suabejoti jau turimomis žiniomis, susijusiomis su alkoholio ar narkotikų vartojimu, žala bei pasekmėmis. Jaunuoliams yra suteikiama galimybė būti išklausytiems, suprastiems, diskutuoti bendraamžių rate, suaugusiajam moderuojant šią veiklą. Dalyvavimas šioje programoje gali būti savanoriškas bei įpareigojantis (kaip administracinio poveikio ar vaiko minimalios priežiūros priemonė).

Kaip viskas vyksta?

  • Pradinis pokalbis, kurio tikslas – motyvuoti jaunuolius dalyvauti programoje ir išsiaiškinti jų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo ypatumus (trunka apie 30 min., rekomenduojama atvykti, kartu su vienu iš tėvų ar globėjų).
  • 4 praktiniai užsiėmimai grupėje, 1 kartą per savaitę po 2 val..
  • Baigiamasis pokalbis, Programos baigimo pažymėjimų įteikimas.

Kas vykdo? Specialistai, kurie yra baigę specialius mokymus, skirtus Ankstyvosios intervencijos programos vykdymui:

ŠSPC Pedagoginės tarnybos psichologė Valentina Ananeva ir visuomenės sveikatos specialistė Ieva Vileikytė

Kada vykdoma? Kai surenkama jaunuolių grupė nuo 4 iki 12 asmenų (tikslus laikas aptariamas pradiniame pokalbyje).

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą