Menu Close

TARPTAUTINĖ AUSŲ IR KLAUSOS DIENA

images

Vokietijos ir Kanados medikai jau kalba apie klausos sutrikimų epidemiją, kurios pagrindine priežastimi specialistai laiko ausines. Šiose šalyse 50 procentų padaugėjo dvidešimtmečių melomanų, nešiojančių klausos aparatus. Stengdamiesi nuslėpti savo bėdą, jie dažniausiai renkasi ne ausies viduje įtaisomus prietaisus, o madingus, prikabinamus už ausies, primenančius ausines. Lietuvoje ausinukų klausymas, lyginant su kitomis šalimis, išpopuliarėjo ne labai senai.

Garsiausias garsas, kurį gali ištverti žmogaus ausis, yra 120 decibelų (dB) – didesnis garsas gali sukelti nepataisomų pasekmių. Palyginkime: žmonių kalba siekia vidutiniškai 40-60 dB, o šnabždesys – 10-15 dB.

Triukšmas gali sukelti ne tik organizmo sutrikimus, tačiau ir daryti poveikį socialinei elgsenai. Jis sukelia agresiją, mažėja dėmesio sukaupimas, atmintis, darbingumas. Žmogus gali prisitaikyti prie nuolatinio triukšmo ir tarytum jo nejausti. Tačiau neigiamas jo poveikis nesumažėja. Atvirkščiai, be perstojo dirgina centrinę nervų sistemą, sukelia stresinę būklę.

Muzika – jausmų eliksyras, tačiau…

* Muzika turi būti ne garsesnė kaip 70-80 dB. Jeigu jūs girdite garsus, sklindančius iš vaiko ausinių, vadinasi, įrašo garsas didesnis nei 90 dB. Garso padala ausinuke neturi peržengti pusės ledžiamo garso galingumo padalos.

* Patartina muzikos su ausinėmis klausytis ne ilgiau kaip 1-2 valandas per dieną.

* Nerekomenduojama muzikos klausytis ten, kur didelis triukšmas, pavyzdžiui, oro uoste, traukinių stotyse, metro, kur aplinkos triukšmas kartais viršija 100 dB. Kad užgožtume nemalonius garsus, ausinukų garsą tenka padidinti iki 110 dB, o tai jau žmogaus ausies galimybių riba.

* Pirkite kompaktinius diskus su gera muzika, kad priprastume prie įvairios, sudėtingos muzikos (klasikos, džiazo, folkloro).

* Kad neprarastume imlumo aukštos kokybės muzikai, specialistai siūlo mokytis jos įsiklausyti. Galima gauti kompaktinių diskų, kuriuose gamtos garsai – vandens čiurlenimas, paukščių čiulbesys, bangų ošimas – įrašyti pirmame plane, o kaip tolimas tylus fonas skamba J.S.Bacho arba A.Vivaldi muzika. Jie labai naudingi dvasinei ir fizinei sveikatai.

* Išbandykite – naudinga mokytis, ruošti namų darbus, skambant muzikai. Pagal klasikinius W.A.Mozarto, L. van Beethoveno, J.Haydno kūrinius geriausia užsiimti kūryba: rašyti rašinėlius, spręsti uždavinius. Kai reikia įsiminti (eilėraštį, daugybos lentelę, miestų ir upių pavadinimus ir pan.), idealiai tinka baroko muzika (A.Scarlati, A.Vivaldi, G.F.Handelis, J.S.Bachas).

 

 

 

Spausk "Facebook" ir persiųsk šią žinią visiems savo draugams!!!
Skip to content