Menu Close

Vinco Kudirkos progimnazijos ketvirtokams patinka judėti

Gegužės 10 d. visame pasaulyje yra minima tarptautinė Judėjimo sveikatos labui diena. Žmogaus kūnas yra pritaikytas judėti, todėl jam reikia reguliarios fizinės veiklos, kad gyvybinės funkcijos veiktų sklandžiai. Mokslo tyrimais įrodyta, kad fizinis aktyvumas, sveikata ir gyvenimo kokybė, yra glaudžiai susiję. Fizinis aktyvumas veiksmingai mažina riziką susirgti lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis, padeda išsaugoti psichikos sveikatą, palaiko širdies ir kraujagyslių sistemos, kvėpavimo sistemos būklę bei raumenų jėgą, mažina osteoporozės riziką, depresijos simptomus. Fizinės veiklos stoka ilgainiui gali sukelti fizinės ir psichikos sveikatos sutrikimus bei diskomfortą.

Siekiant paminėti šią dieną visuomenės sveikatos specialistė su sporto būrelio mokytojomis Jolanta ir Rasa suorganizavo veiklą ,,Judu- sveikas esu!‘‘ Specialistė vaikams papasakojo, kas tai yra fizinis aktyvumas, kiek laiko kasdien rekomenduojama būti fiziškai aktyviems vaikams ir paaugliams, kokia judėjimo reikšmė mūsų organizmui. O aktyviosios mokytojos pakvietė vaikus prajudinti savo kūnus. Nes juk judėti- SMAGU! ! !

Esame dėkingi Radviliškio rajono sveikatos biurui, kuris siekdamas skatinti dar didesnį mokinių fizinį aktyvumą progimnazijai padovanojo sportinio inventoriaus.

Mokytojos R. Varkulevičienė, J. Triščenkovienė,

 VSS J. Ručienė

 

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą