Menu Close

ŽYGIS PĖSČIOMIS PRIE KIRŠINO UŽTVANKOS PASAULINEI SAVIŽUDYBIŲ PREVENCIJOS DIENAI PAMINĖTI SIDABRAVO GIMNAZIJOJE

Rudenėjantį, bet saulėtą rugsėjo mėn. 11 d. rytą 5 klasės (auklėtoja Vita M.), 6 klasės (auklėtoja Rūta T.), 7 klasės (auklėtoja Živilė M.) mokiniai kartu su visuomenės priežiūros specialiste Vaiva  K. ėjo į žygį pėsčiomis prie Kiršino upės užtvankos, turėdami aiškų tikslą – paminėti Pasaulinę savižudybių dieną, kuri minima rugsėjo mėn. 10 d., norint išsaugoti kuo daugiau žmonių gyvybių Žemėje.

Gal kam kilo mintis: „O kodėl turime kalbėti apie savižudybių problemas?“. Kalbėti privalome dėl to, kad kiekvieno žmogaus gyvybė yra neįkainuojama, kiekvienas iš mūsų turime teisę gyventi laimingai, būti sėkmingais, matomais, girdimais ir mylimais. Beprasmės mirtys problemų neišsprendžia, nes lieka daug neatsakytų klausimų, į kuriuos atsakymų neranda net patys artimiausi žmonės. Daugumos savižudybių būtų galima išvengti, jeigu tik žmonės kalbėtųsi tarpusavyje, pastebėtų šalia esančių žmonių negatyvias emocijas, nusivylimą gyvenimu. Todėl laiku ištiesta pagalbos ranka padėtų spręsti iškilusias problemas. Padrąsinantis žodis, draugiškas apkabinimas daro stebuklus – įkvėpia mylėti save ir pasitikėti savimi.

Mokiniai įdėmiai klausėsi mokytojų pasakojimų apie savižudybių prevenciją, veiksmus, kurie padeda žmogui nepalūžti ir patikėti ne tik savo jėgomis, bet ir šalia esančiais žmonėmis. Išeitis, net ir sunkiausiose situacijose, visada yra! To įrodymas yra mokinių atsakymai klausimyne, pozityvios jų mintys bei įžvalgomis, meilė žmogui, jo gyvybei ir gyvenimui.

Smagiai pabuvę, aktyviai pasportavę ir draugiškai papramogavę saugiai grįžome atgal į mokyklą. Iš viso žygyje nuėjome 10247 žingsnius, 7,44 km. Tai iššūkis, kurį įveikėme visi kartu.

 

VSS V. Kaklauskienė

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą