Menu Close

Diena be automobilio: ar be jo įmanoma gyventi?

Nors automobiliai ir palengvina judėjimą, užtikrina patogesnę bei greitesnę kelionę, tačiau yra vieni didžiausių oro teršėjų visame pasaulyje. Atlikti tyrimai rodo, kad būtent pastarieji nulemia apie 25 proc. oro taršos, esančios Europoje. Statistika negailestinga – per pastaruosius 15 m. pasaulyje išmetamas CO2 kiekis išaugo kone perpus ir tai dar ne pabaiga.

Rugsėjo 22-ąją, pasaulyje minima Tarptautinė diena be automobilio. Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai, žmonių sveikatai, patiems prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo paliekant automobilį namų kieme. Net minimalios pastangos – raktas į švaresnę aplinką.

Todėl Tarptautinė diena be automobilio – puiki proga ne tik susimąstyti apie šios transporto priemonės aplinkai daromą žalą, bet ir pergalvoti naudojamos priemonės būtinumą.

 Prisidėkite prie taršos mažinimo. Keli naudingi patarimai:

  • Daugiau judėkite. Ne tik rugsėjo 22-ąją, bet ir bent kartą per savaitę, dvi ar mėnesį – automobilį palikite namuose ir, jeigu įmanoma, reikalus tvarkykite ar poilsiaukite vaikščiodami pėsčiomis, naudodamiesi viešuoju transportu, dviračiu ar elektriniais paspirtukais. Taip ne tik diegiami sveikesni įpročiai, bet ir mažinama oro tarša.
  • Kooperuokitės su kolegomis ar kaimynais. Dar vienas puikus būdas mažinti automobilių naudojimą – bendruomeniškumas. Pavyzdžiui, kad sumažintumėte ir taršą, ir išlaidas, užuot mašinoje važiavę vieni, kooperuokitės su kolegomis ir į darbą vykite vienu automobiliu. Ta pati taisyklė galioja ir vežant vaikus į mokyklas, į darželius ar būrelius. Su kaimynais pasiskirstykite dienomis, kuris kurią dieną tampa vairuotoju, vežančiu vaikus, – taip į tą pačią vietą nereikės vykti keliomis mašinomis. Prie ekologiškų kelionių mieste prisideda ir mašinų dalijimosi platformos, todėl norint sumažinti taršą – jomis naudotis, tam pat rekomenduojama.
  • Bent kartą per savaitę – dirbkite iš namų. Pandemija padiktavo visai kitokias darbo rutinos taisykles. Daugelis per karantiną pripratę dirbti iš namų, neretai bent kartą ar kelis kartus per savaitę vis dar renkasi šį darbo metodą. Ekspertų teigimu, darbas iš namų turi aplinkai teigiamą poveikį – bent kelis kartus per savaitę nevykstant į darbą miestuose mažėja automobilių skaičius, kamščiai ir, žinoma, išmetamų teršalų kiekis.
  • Dėliokitės maršrutą. Dar vienas patarimas norint išvengti nereikalingų kelionių – atidžiai susiplanuoti dienos maršrutą. Jeigu vykstate apsipirkinėti – stenkitės pasirinkti netoli esančias parduotuves. Jeigu matote, kad šalia galite sutvarkyti ir kitus svarbius reikalus – tai taip pat padarykite tą pačią dieną. Tokiu būdu į tą pačią miesto pusę ar rajoną nereikės vykti kelis kartus per savaitę.

Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro informacija

Spausk "Facebook" ir persiųsk šią žinią visiems savo draugams!!!

Skip to content