Dainuojančių dubenų ir gongų garsai tinka jaučiantiems stresą, esant sudėtingai emocinei būsenai, tiems, kas nerimauja, blogai miega, kuriems reikia greitai atstatyti psichinę ir emocinę pusiausvyrą, nurimti. Ši muzikos terapija taip pat tinkama norintiems pailsėti, atsipalaiduoti, subalansuoti save ir atrasti vidinę harmoniją, sustiprinti kūną.
2016 m. spalio 22 d. Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras organizavo gongų garsų terapijos užsiėmimą ir pokalbį apie streso įveikimą, minint Pasaulinė psichikos sveikatos dieną (spalio 10 d.). Renginys buvo skirtas visiems Radviliškio rajono gyventojams, jame dalyvavo 70 žmonių. Renginį vedė jogos mokytojas Vyrenijus Andrijauskas.
Kaip teigia Vyrenijus Andrijauskas, daugelis dvasinių praktikų nuo seniausių laikų, buvo naudojamos tam, kad padėtų žmogui kasdienybėje gyventi sveikai ir laimingai. Todėl, įvairios technikos turi savo pagrindimą ir labai stiprų praktinį panaudojimą. Viena iš tokių technikų yra garsas, kuris, apskritai, naudojamas kiekvieną sekundę. Geras žodis gali įkvėpti ir, atitinkamai, demotyvuoti žmogų, nuraminti arba nuliūdinti. Senais laikais garsu gydydavo įvairius negalavimus, o šiais laikais garso poveikį studijuoja biomedicina ir sėkmingai taiko praktikoje. Ypatingi instrumentai tokie, kaip gongai, ar varpai, visuomet yra pagarboje, nes jie yra naudojami šventyklose, o pas mus bažnyčiose. Kadangi garsas yra vibracija, o šiuo atveju yra darni vibracija, per laiką, ji sukuria atitinkamą poveikį mūsų kūnui (tarsi mikromasažas), o, svarbiausia, psichikai arba mūsų dvasinei išraiškai.
Po buvimo gongų garsuose, žmonės jautėsi puikiai pailsėję ir atsipalaidavę.
Dėkojame jogos mokytojui Vyrenijui ir visiems dalyvavusiems!
Spausk "Facebook" ir persiųsk šią žinią visiems savo draugams!!!