Menu Close

Nemokama nuotolinė paskaita „Psichologinis poros pasirengimas gimdymui”

Nuotolinė nemokama paskaita apie psichologinį pasirengimą gimdyti.
Skirta besilaukiančioms moterims ir jų partneriams.

Lektorė: sveikatos psichologė-psichoterapeutė Sigita Valevičienė, 13 metų dirbanti nėštumo, gimdymo ir laikotarpio po gimdymo srityje. Knygos „Motinystės kelias“ autorė.
– Ką reiškia psichologiškai pasiruošti gimdymui?
– Kaip gimdyme padėti sau hormonų lygmeniu?
– Ką apie bendrą poros pasirengimą sako tyrimai?
– Ar emocinis saugumas turi įtakos gimdymui?
– Kaip nėštumo ir gimdymo patirtys veikia savijautą po gimdymo?
– Depresija po gimdymo – kaip atpažinti, kaip sau padėti?
„Ar įmanoma emociškai pasiruošti gimdymui?“

“Mūsų emocijos „gyvena“ smegenyse ir veikia nervinę sistemą bei hormonus. Gimdymas, atrodytų, yra mums nepavaldus procesas, kurį „daro“ mūsų kūnas ir mes net nesuprantame, kaip tai vyksta. Tad kartais gali atrodyti, jog nieko negalime padaryti. O kartais kyla didelis nerimas dėl tos nekontrolės.
Tačiau padaryti tikrai galime, nes gimdymui „vadovauja“ hormoninis kokteilis, išsiskiriantis mūsų „emocinėse“ smegenyse. Tad mūsų jausmai veikia patį gimdymo procesą. Kaip ir skausmo slenkstį veikia mūsų subjektyvus patyrimas. Ar galime kaip nors sau padėti? Taip, padėti sau galime susikurdami emocinį kraitelį, t. y. išsiaiškindami, kaip padėti sau gimdymo metu, kada patyrimas bus intensyvus, o smegenys veiks kitaip nei paprastai”, – pasakoja lektorė Sigita Valevičienė.

Paskaitas organizuoja pogimdyminės depresijos prevencijos projektas „Mama Mums Rūpi“ (www.mamamumsrupi.lt). Paskaitoms lėšas skiria Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Kilus klausimams rašykite mamamumsrupi@gmail.com

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą