Menu Close

Nuotolinės paskaitos apie antibiotikus ir atsakingą jų vartojimą

Vasario – kovo mėnesiais, siekiant priminti apie atsakingą antibiotikų vartojimo svarbą, Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras Radviliškio r. gyventojams ir pedagogams organizavo nuotolines paskaitas „Antibiotikai: mitai ir faktai“.

Paskaitų metu šeimos gydytoja Laima Rimkutė priminė kas yra antibiotikai ir kam jie yra skirti, kodėl juos reikia vartoji taip, kaip paskyrė gydytojas. Gydytoja aptarė sklandančius mitus apie antibiotikus. Vienas iš tokių mitų, kad aukšta temperatūra gydoma antibiotikais. Tiesa ta, kad antibiotikai skirti bakterijų naikinimui ar jų dauginimuisi mažinti, bet ne temperatūrai mažinti. Taip pat primintos pasekmės dėl netinkamo antibiotikų vartojimo.

Gydytoja akcentavo, kad atsakingai vartojant antibiotikus galima padėti užkirsti kelią atsparių bakterijų vystymuisi ir išsaugoti antibiotikų veiksmingumą, kad juos galėtų vartoti ir ateities kartos. Svarbu žinoti, kada dera vartoti antibiotikus ir kaip juos vartoti atsakingai. Paskaitų metų, lektorė mielai atsakė į dalyviams rūpimus klausimus.

Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras dėkoja gydytojai už informatyvias paskaitas bei visiems dalyviams. Tikimės, kad žinios buvo naudingos ir tai padės prireikus antibiotikų, juos vartoti atsakingiau.

Radviliškio r. visuomenės sveikatos biuro informacija

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą