Menu Close

Pasaulinė diena be tabako – gegužės 31-oji

Gegužės 31 dieną visame pasaulyje minima Pasaulinė diena be tabako, skirta atkreipti dėmesį į tabako vartojimo žalą sveikatai ir skatinti žmones rinktis gyvenimą be tabako. Šią dieną inicijuoja Pasaulio sveikatos organizacija, siekdama didinti visuomenės informuotumą ir stiprinti tabako kontrolės priemones.

Tabako vartojimas yra viena pagrindinių išvengiamų ligų ir ankstyvų mirčių priežasčių pasaulyje. Rūkymas ir kitų tabako gaminių vartojimas didina širdies ir kraujagyslių ligų, vėžio, kvėpavimo takų ligų bei daugelio kitų sveikatos sutrikimų riziką. Žalingas poveikis pasireiškia ne tik rūkantiems, bet ir aplinkiniams – pasyvus rūkymas taip pat kelia rimtą grėsmę sveikatai.

Pasaulinė diena be tabako – tai proga priminti, kad mesti rūkyti niekada nevėlu. Teigiami pokyčiai organizme prasideda jau pirmosiomis dienomis atsisakius tabako, o ilgainiui reikšmingai sumažėja sunkių ligų rizika ir pagerėja gyvenimo kokybė. Šią dieną ypač pabrėžiama prevencijos svarba, jaunimo apsauga nuo priklausomybės ir pagalbos prieinamumas norintiems atsisakyti žalingų įpročių.

Lietuvoje gegužės 31-oji minima organizuojant švietėjiškas kampanijas, konsultacijas, paskaitas ir visuomenines akcijas, skatinančias sveiką gyvenseną. Sveikatos specialistai ragina pasinaudoti pagalbos galimybėmis, kreiptis į gydytojus ar priklausomybės konsultantus ir ieškoti palaikymo artimoje aplinkoje.

Pasaulinė diena be tabako – tai kvietimas pasirinkti švaresnį kvėpavimą, geresnę savijautą ir ilgesnį, kokybiškesnį gyvenimą. Tai sprendimas, kuris keičia ne tik vieno žmogaus, bet ir visos visuomenės ateitį.

Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro informacija

 

Spausk "Facebook" ir persiųsk šią žinią visiems savo draugams!!!
Skip to content