Menu Close

PASAULINĖ RANKŲ HIGIENOS DIENA ŠEDUVOS GIMNAZIJOJE

Gegužės 5–oji pasaulinė rankų higienos diena. Rankų higiena yra viena iš pagrindinių prevencinių priemonių padedančių apsaugoti save ir visus šalia esančius nuo infekcijų, plintančių kontaktiniu būdu.

Dauguma ant mūsų rankų esančių mikroorganizmų yra labai pavojingi mūsų sveikatai ir gali sukelti susirgimus: bakterinė dizenterija, diarėja,  kirmėlinės, rotavirusinė, noravirusinė, gripo infekcijos. Minint pasaulinę rankų higienos dieną, gegužės 2 – 6 dienomis Šeduvos gimnazijoje vyko akcija „Švarios rankos – sveiki vaikai“. Visuomenės sveikatos specialistė Aušra Misiukevičienė ir  fizinio ugdymo mokytoja Kristina Tvarijonaitė akcijos dalyviams priminė kokie yra rankų higienos būdai, pateikė rekomendacijas kada plauti rankas,  supažindino su rankų plovimo taisyklėmis.

Mokymų metu buvo panaudota vaizdinė priemonė, kuri padėjo mokiniams suvokti mikroorganizmų išgyvenamumo ant rankų laiką. Mokiniams, kurie aktyviai dalyvavo ir puikiai atliko užduotis, buvo įteiktos Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro dovanėlės.

Linkime, kad visi laikytumėmės paprasčiausių rankų higienos taisyklių ir niekada neatsirastumėm pavojingų infekcijų akiratyje.

VSS A. Misiukevičienė

 

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą