Menu Close

ŠEDUVOS GIMNAZIJOJE PAMINĖTA PASAULINĖ JUDĖJIMO SVEIKATOS LABUI DIENA

Gegužės 10 d. visame pasaulyje yra minima Judėjimo sveikatos labui diena. Tai tarptautinė diena, kurią nuo 2000-ųjų metų inicijuoja Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).

Fizinis aktyvumas yra vienas svarbiausių sveikos gyvensenos veiksnių. Norint būti sveikiems, reikalinga ne tik tinkamai subalansuota mityba, bet ir aktyvus gyvenimo būdas. Judėjimo sveikatos labui dienos pagrindinis tikslas — didinti bendruomenės narių informuotumą apie fizinio aktyvumo naudą, skatinti fizinį aktyvumą visose veiklos srityse bei pateikti konkrečias fizinio aktyvumo rekomendacijas įvairioms socialinėms ir skirtingų amžių grupėms. Labai svarbu, kad išlaikytume sportinės veiklos reguliarumą bei judesių įvairovę.

Gegužės 9 d. Pasaulinės judėjimo sveikatos labui dienos paminėjimą pradėjo Šeduvos gimnazijos fizinio ugdymo mokytojai, kurie organizavo klasių estafetinį bėgimą. Gegužės 10 d. rytą, skambant nuotaikingai muzikai, Šeduvos gimnazijos Specialiojo ugdymo skyriaus mokiniai buvo pakviesti atlikti rytinę mankštą. Mokiniai kartu su mokytojais ir visuomenės sveikatos specialiste linksmai ir noriai mankštinosi, atlikdami įvairius sportinius  pratimus. Mokytojai organizavo judriąsias pertraukas, mokiniai atliko pratimus su gimnastikos kamuoliais, žaidė, šoko. Kiekviena klasė buvo apdovanota Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro padėkos raštais „Už dalyvavimą judėjimo sveikatos labui dienos paminėjime“. Aktyvi fizinė veikla suteikė gerų emocijų, visi jautėsi žvalūs, energingi ir svarbiausia sveiki.

Visuomenės sveikatos specialistė Aušra Misiukevičienė

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą