Menu Close

Paskaita-diskusija ,,Saugi vasara” Raudonvario vaikų dienos centro vaikams

Vasara – džiugus metas, tačiau ir pavojingas. Vaikams vis reikia priminti, kad jie būtų atsargūs ir taip išvengtų pavojų.

Birželio 29 d. Raudondvario vaikų dienos centre vyko paskaita – diskusija apie saugią vasarą. Kartu su vaikais buvo kalbama, kur yra pavojingiausios vietos namuose, lauke, bei kaip jų išvengti.

Dauguma vaikų kaip dažniausia pasitaikančią traumų priežastį nurodė laiptus, tai neatsitiktinis pasirinkimas, nes beveik visi buvo patyrę įvairių nelaimingų atsitikimų dėl pastarųjų, todėl siekiant išvengti šių sužeidimų laiptai turi būti apšviesti, o svarbiausia negalima pridėti ant jų jokių daiktų, kurie trukdytų praeiti, ar už kurių būtų galima užkliūti. Kaip didelį pavojų keliantys buvo įvardinti ir vandens telkiniai, kurie taip vilioja šiltą vasaros dieną, todėl buvo kalbama, kad negalima vieniems eiti prie tvenkinių ir maudytis, taip pat, kad pripučiamos vandens priemonės negarantuoja saugumo, todėl labai svarbu išmokti plaukti patiems.

Su vaikais buvo diskutuojama, kaip būtų galima išvengti traumų ir sužeidimų, bei papasakojo kokių traumų yra patyrę ir kaip jos įvyko ir ką galėjo padaryti, kad taip neatsitiktų. Dažniausia priežastis sužeidimas yra skubėjimas ir neatsargumas ir yra tik akimirka, kuri lemia įvyks nelaimė, ar ne.

VSS D. Eičinienė

 

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą