Menu Close

Vasaros pavojai ir kaip jų išvengti, kad į ugdymo įstaigas sugrįžtume sveiki ir pailsėję

Vasarą puikus metas: žaisti lauke, aplankyti senelius,  nuvažiuoti prie jūros, maudytis, pasivažinėti dviračiais, rengti išvykas gamtoje, stovyklauti, grybauti ir uogauti.  Kad bėdos mažiau temdytų atostogas, ne tik vaikai, bet ir tėvai turėtų joms pasiruošti.

Reikėtų drausti vaikams vieniems be priežiūros bristi į vandenį, einant į mišką avėti tinkamus batus aukštesniu aulu, be to, nepamiršti vabzdžius atbaidančių priemonių. Būnant saulėje užsidėti kepuraites, pasitepti apsauginiu kremu, vilkėti plonus marškinėlius. Vengti greitai gendančių iš anksto pagamintų maisto produktų gamtoje, kur nėra šaldytuvo. Apsinuodyti maistu vasarą kur kas didesnė tikimybė: dėl šilumos maistas greičiau genda, o vaikai atbėgę iš lauko, neretai pamiršta nusiplauti rankas. Važinėjant dviračiu ar paspirtuku, naudoti tik asmenines apsaugas. Kur bebūtumėte – miške, prie jūros, netoli namų, su savimi reikėtų turėti vaistinėlę.

Kaip saugiai praleisti vasarą, išvengti pavojų, kaip elgtis gamtoje, prie vandens ar įgėlus bitei,  kada būtina plauti rankas  ugdymo įstaigos lopšelio – darželio „Eglutė“ ugdytiniai dar kartą pakartojo kartu  su visuomenės sveikatos specialiste.

VSS Albina Lukošienė

 

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą