Menu Close

Paslaptingas spalvų pasaulis

Šiuo metu visos populiarėjančios „mokslo apie save“ idėjos kaip susitarusios tvirtina, kad žmogus turi įveikti savo blogas emocijas tam, kad „sėkmė jį lydėtų“. Sutikti su šia mintimi galima, bet bloga nuotaika nuo to niekur nedingsta.

Didėjantis gyvenimo tempas, atsakomybė už save, už kitus, visiškai svetimus, žmones ypač vargina ir ,,išbalansuoja“. Tai dažnai patiria socialinį darbą dirbantys žmonės. Kaip gi padėti sau, atrasti savo stipriąsias puses, išsaugoti ne tik puikią nuotaiką, bet ir dar svarbiau – sveikatą? Vieną gruodžio popietę Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro darbuotojos viso to mokėsi, taikydamos fraktalino piešimo metodą.

Dažnai po pirmojo fraktalinio piešinio žmogus ima suvokti tas problemas, kurių anksčiau jis nė neįtarė esant, nematė jų, nesuvokė arba vengė atidėliodamas problemų sprendimo. Nuo šio momento dažnai įvyksta asmenybės kaita, žmogus tarsi iš šalies sugeba save objektyviai įvertinti.

Metodas gimė Rusijoje, jo autoriai T. Z. Polujachtova ir A. E. Komovas pavadino jį žmogaus būsenos analitinės diagnostikos, prognozės ir korekcijos fraktaliniu metodu. Terminas „fraktalas“ kilęs iš lotyniško žodžio fractus, tai reiškia „sudarytas iš dalių“.

Vis dėlto palikime terminus nuošalyje. Fraktalams apibūdinti labai tinka posakis, kad viskas, kas paprasta – genialu. Norint išmokti piešti fraktalus, nereikia ypatingų sugebėjimų, tuo gali užsiimti bet kokio amžiaus žmogus. Jei turite noro, piešimo popieriaus, juodą rašiklį ir spalvotų pieštukų, galite kibti į darbą.

Spausk "Facebook" ir persiųsk šią žinią visiems savo draugams!!!
Skip to content