Miegas yra būtina kiekvieno gyvo organizmo būsena bei elementariausia pasyvaus poilsio rūšis. Jis reikalingas žmogaus organizmui kaip maistas, vanduo ar oras. Ypač svarbus jis vaikams, nes tik miego metu išsiskiria augimo hormonas – kortizolis.
Balandžio 2 d., V. Kudirkos progimnazijos priešmokyklinių, „Riešutėlių“ ir „Giliukų“, klasių mokiniai, apsirengę įvairiaspalvėmis pižamomis, nešini pagalvėmis ir antklodėmis, rinkosi į rytmetį „Miego galia“.
Rytmetys prasidėjo paskaita „Miegas – dalykas rimtas“. Mokyklos visuomenės sveikatos specialistė vaikams pasakojo apie miego reikšmę ir naudą žmogui. Pasidalino gero miego paslaptimis, kokybiško miego užtikrinimui svarbiausiomis taisyklėmis. Mokiniai sužinojo, kad miegui yra svarbus dienos režimas ir sveika mityba. Kad vaikams iki 7 metų rekomenduojama miegoti 11-12 val., per parą. Susipažino su miego higiena: tinkama miego vieta, patalynė, naktiniai drabužiai, mikroklimatas, elektroninių prietaisų iš miegamojo pašalinimas. Susipažino ir su 10 gyvūnų, kurie daug mieliau laiką leidžia miegodami. Sužinojo, jog ilgiausiai miegantis gyvūnas yra koala, kuri vidutiniškai miega 20-22 val., per parą.
Rytmečio metu mokiniai klausėsi K.Kasperavičiaus pasakos „Pagalvė“ ir diskutavo, kam pagalvė reikalinga mums. Skambant „Karalių lopšinės“ ramiai muzikai, imitavo miegą, o tempui pagreitėjus – mušėsi pagalvėmis.
Rytmetyje dalyvavo Kotrynos mama, kuri skaitė savo vaikystės pasaką. Vaikai atidžiai klausėsi ir pažadėjo greičiau išmokti savarankiškai skaityti, kad pirmąją pasaką patys paskaitytų tėvams.
Priešmokyklinukai mankštinosi, žaidė įvairiausius žaidimus, statė pagalvių bokštą, slėpėsi, surengė draugišką pagalvių mūšį, kuris padėjo ,,išpurenti” stresą ir blogą nuotaiką. Vaikų veidus puošė plati šypsena ir pačios geriausios emocijos. Rytmetys baigėsi pagalvių spalvinimu klausantis lopšinės.
Visuomenės sveikatos specialistė Birutė Jučienė
Spausk "Facebook" ir persiųsk šią žinią visiems savo draugams!!!