Menu Close

„Savižudybių prevencija mokyklose, stiprinant emocinį atsparumą“- Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijoje

Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijoje 2024-06-07d. 6, 7, 8 klasėms vyko paskaita, kurią vedė lektorė Irma Šerkšnė. Savižudybė- tai daugelio veiksnių poveikio padarinys. Tarp jų yra išskiriami genetiniai, psichologiniai, socialiniai ir kultūriniai, dažnai apsunkinti traumos ar praradimo. Kad ir kas lemtų savižudybę, pirmiausia, tai suprantama kaip psichologinė problema. Savižudybę dažniausiai sąlygoja gilus beviltiškumo ir bejėgiškumo jausmas. Žmogus nebemato jokių galimybių susitvarkyti sudėtingomis gyvenimo aplinkybėmis, tad renkasi nutraukti kančią pasitraukdami iš gyvenimo. Savižudybė aktuali tema. Lektorė davė lapelius su teiginiais mokiniams savęs patikrinimui: ,,Tiesa ar Mitas”.

Po to kiekvieną teiginį aptarė ir lektorė pasakojo  apie kiekvieną. Pasakojo, kas būdinga visoms savižudybėms. Dažniausios vaikų savižudybių priežastys. Savižudybių etapai. Kur rasti pagalbos? Mokiniai daug įgijo žinių. Tikslas: atkreipti dėmesį į nebūdingą nuotaiką ar elgesį. Bandyti ieškoti kontakto su žmogumi, stengtis jo išklausyti bei padėti rasti profesionalią pagalbą.

Veikla vykdoma iš Radviliškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos priemonės. Savižudybių Prevencija „Savižudybių prevencija mokyklose, stiprinant emocinį atsparumą”.

VSS   Alma Tarasevičienė

 

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą