Menu Close

Jaunuoliai dalyvavo Ankstyvosios intervencijos programoje, motyvuojant juos atsisakyti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo

2024 m. gegužės – birželio mėn. Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biure buvo organizuojami  Ankstyvosios intervencijos programos užsiėmimai, skirti 12-18 metų asmenims, eksperimentuojantiems ar nereguliariai vartojantiems psichoaktyviąsias medžiagas (išskyrus tabaką), bet dar neturintiems priklausomybės nuo  šių medžiagų. Šios programos metu buvo siekiama motyvuoti jauną žmogų keisti savo elgesį, paskatinti suabejoti jau turimomis žiniomis, susijusiomis su alkoholio ar narkotikų vartojimu, žala bei pasekmėmis.

Programos užsiėmimus vedė Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro psichologė Erika Paškauskaitė ir visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą Ieva Vileikytė. Programos pradžioje visi dalyviai dalyvavo Ankstyvosios intervencijos programos pradiniame pokalbyje, kuris vyko individualiai su kiekvienu dalyviu. Užsiėmimus grupėje pradėjo lankyti 7 asmenys, programą sėkmingai baigė – 6. Užsiėmimu metu jaunuoliams buvo suteikiama galimybė būti išklausytiems, suprastiems, diskutuojant bendraamžių būryje. Atliekant įvairias užduotis grupėje ir individualiai, žiūrint filmą ir aptariant įvairias situacijas, diskutuojant jaunuoliai galėjo apmąstyti savo psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą bei galimus kylančių problemų sprendimo būdus.

Programos pabaigoje, paskutiniojo užsiėmimo metų, sėkmingai baigusiems programą dalyviams buvo įteikti programos baigimo pažymėjimai bei sporto klubo abonementų dovanų kuponai, skatinant  jaunuolius keisti savo elgesį į sveikatai palankesnį.

Daugiau informacijos apie Ankstyvosios intervencijos programą: https://www.radviliskisvsb.lt/ankstyvosios-intervencijos-programa/

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą