Menu Close

Šeduvos lopšelyje-darželyje vyko veiklos psichinei sveikatai stiprinti

Emocinė sveikata – tai emocinis ir dvasinis atsparumas, kuris leidžia patirti džiaugsmą, ištverti sunkius jausmus, pvz., skausmą, liūdesį, nusivylimą. Vaiko emocijos yra pagrindinis asmenybės energijos šaltinis. Jas sukelia daiktai, situacijos, įvykiai, žmonės. Turime reaguoti į vaikų emocinę raišką.

Emociniai išgyvenimai asmenybės raidai yra nepaprastai reikšmingi: jie padeda suvokti save ir savo santykius su pasauliu, teigiami išgyvenimai skatina vaiko aktyvumą, pasitikėjimą savimi. Įtampos emocijos, vyraujančios ilgą laiką, keičia vaiko elgseną. Jis tampa agresyvus, apatiškas, liūdnas, nepasitikintis savimi. Mokslininkų sudarytoje emocijų diagramoje (Plutchiko emocijų ratas) išskiriama virš 100 skirtingų emocijų. O pagrindinės laikomos 6 emocijos: laimė, nuostaba, liūdesys, pasibjaurėjimas, pyktis, baimė.

Siekiant gerinti vaikų psichinę sveikatą kovo mėnesį Šeduvos lopšelyje – darželyje Radviliškio rajono Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė Rita Tamošiūnaitė vedė veiklas psichinei sveikatai stiprinti. Praktinių užsiėmimų metu vaikai su visuomenės sveikatos specialiste Rita diskutavo kada, kaip ir kokiais momentais pastebi savyje kylančias emocijas ir  kaip jas teisingai galima išreikšti.

Ugdytiniai mokėsi atpažinti emocijas žaisdami su emocijų lėle, suvaldyti pyktį ramiai kvėpuojant ar skaičiuodami. Šių veiklų metu taip pat dėliojo emocijų dėliones, atliko spalvinimo užduotis. Žaidė žaidimą ,,Emocijų blokai“, kurį sudaro keičiamų dalių skirtingos lėlės, vaikai laisvai kūrė skirtingus veikėjus. Magnetinės lentos pagalba kiekvienas galėjo pavaizduoti savo emociją priklijuojant atitinkamus veidukus. Vaikai veiklų metu žiūrėjo filmuką ,,Brokoliuko ir Braškytės emocijos“, vyko filmuko aptarimas.

Visi jausmai ir emocijos žmogui vienodai reikalingi ir reikšmingi. Jų negalima „sudėlioti į lentynėles“, kaip teisingų ir klaidingų, bjaurių ir gražių, tinkamų ir netinkamų. Visus kilusius jausmus reikia išjausti, juos išgyventi.

VSS  Rita Tamošiūnaitė

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą