Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijoje 2026-03-13 ikimokyklinio ugdymo grupėje vyko paskaita „Sveika mityba”. Mityba- sveikatos pagrindas. Vaikai supažindinti su sveikos mitybos piramide, kokio maisto reikia valgyti daugiau, kokio mažiau. Mityba- turi būti subalansuota. Kasdien būtina gauti įvairių maisto medžiagų: baltymų, riebalų, angliavandenių, mineralinių medžiagų, vitaminų. Tarp pagrindinių valgymų užkandžiaukime šviežiu obuoliu, kriauše ar morka. Būtinai reikia pusryčiauti. Kalbėta apie pieno produktus, jų naudą. Kas nutinka, kurie nepakankamai pavalgo arba yra netinkamai maitinami. Būna mažo ūgio, dėl nepakankamo atsparumo dažniau serga ir kt. O jei pakankama vaiko mityba, rodo sveika jo išvaizda, energija. Dar vaikai buvo supažindinti su „Rakto skylute”. Šiuo simboliu žymimi produktai kuriuose: mažiau riebalų, mažiau cukraus, mažiau druskos, daugiau maistinių skaidulinių medžiagų. Po paskaitos vaikai pasakojo, kokius valgo vaisius, daržoves. Vaišinomės džiovintų obuolių ir braškių juostelėmis, labai patiko. Sužinojo ko ir kiek reikia valgyti. Sveika mityba- sveikas vaikas.
VSS Alma Tarasevičienė
Spausk "Facebook" ir persiųsk šią žinią visiems savo draugams!!!


