Menu Close

Sveikatingumo savaitė įkvėpė gyventi sveikiau Vinco Kudirkos progimnazijos mažuosius

Vasario 5 dieną mokytoja Diana Onaitienė ir visuomenės sveikatos specialistė Justina Ručienė pakvietė visus priešmokyklinukus dalyvauti sveikatingumo savaitėje: “Pasisemk energijos: Sveik, Veik, Eik!”. Ši puiki iniciatyva yra skirta skatinti vaikų judėjimą ir skleisti sveiką gyvenimo būdą per įvairias veiklas ir žaidimus.

Vaikai pirmąją iniciatyvos dieną kūrė plakatus, trenerė Aistė Balčiūnaitė supažindino su Flexi- bar lazdomis ir panaudojant lazdas drauge smagiai pasimankštino.

Antradienio rytas priešmokyklinukams prasidėjo energinga Ąžuolo mankšta. Apšilę, visi su nekantrumu, išskubėjome į areną, kur mus pasitiko futbolo treneris Agnius Juozapaitis. Mažieji buvo paskirstyti į komandas, kurioms  buvo paskirti įvairūs pratimai. Juos įvykdžius, mokinukai galėjo toliau judėti link bendro tikslo- futbolo žaidimo.

Trečiadienį mažiausieji progimnazijos mokinukai  dalyvavo bendroje mankštoje ir įdomiuose estafetėse, kur atrado tikruosius čempionus. Buvo skiriamos nominacijos: greičiausiais tapo ,,Giliukų‘‘ grupės ugdytiniai, linksmiausiais- ,,Pelėdžiukai‘‘, o draugiškiausiais- ,,Kiškučiai‘‘.

Ketvirtadienį priešmokyklinukai skubėjo į mokyklos kiemą, kur buvo pakviesti į Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro specialistės Ievos Vileikytės užsiėmimus. Jų metu vaikai sužinojo, kam skirtos šiaurietiško ėjimo lazdos, kaip jomis naudotis ir tuo pačiu smagiai pasimankštino. Smagūs ir įvairūs užsiėmimai lauke stiprina vaikų imunitetą ir skatina aktyviai daugiau laiko praleisti gryname ore.

Penktadienis mažiesiems suteikė dar daugiau naujų įspūdžių. Vaikų laukė susitikimas su sveikuoliu Tadu Grimaila. Progimnazijos kieme visi drauge atlikome mankštą, o sugrįžę į klases klausėmės svarbios informacijos apie grūdinimosi naudą.

Judėti smagu! Tai ypač svarbu priešmokyklinio amžiaus vaikams, kurie intensyviai auga. Sveikatingumo savaitė: ,,Sveik- veik- eik! ‘‘ baigėsi, tačiau kiekvienas vaikas atrado, kas jiems labiausiai patiko ir buvo labai laimingi, kad turėjo galimybę susipažinti su naujomis patirtimis.

Ačiū Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biurui už vaikams įteiktas dovanėles. Savaitė vaikams buvo pozityvi, veikli ir energinga.

 

                                                                                                                         VSS Justina Ručienė,

mokytoja Diana Onaitienė

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą