Menu Close

Sveikos mitybos žiniomis dalinosi biomedicinos mokslų daktarė Sandrija Čapkauskienė

Vasario 20 d. į Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro salę rinkosi miesto ir rajono gyventojai, besidomintys sveika mityba, norintys sužinoti kokios mitybos klaidos gali sąlygoti įvairių ligų atsiradimą arba atvirkščiai, kaip išlikti sveikiems, energingiems ar išmokti gyventi su jau esančiomis ligomis. Visuomenės sveikatos biuras pakvietė biomedicinos mokslų daktarę, Lietuvos sporto universiteto docentę, dietistę Sandriją Čapkauskienę pasidalinti žiniomis ir sukaupta patirtimi. Juk sveikata – ne tik ligos nebuvimas, bet gerovės pojūtis fiziniame, emociniame ir dvasiniame lygmenyje. Sveikata – aukštas energijos lygis, emocinė pusiausvyra, aiškus mąstymas, fizinis aktyvumas ir žinojimas, kas kiekvienam konkrečiai organizmui tinka, o ko reikėtų atsisakyti.

Lektorė dalinosi naujausiais moksliniais tyrimais apie ilgaamžiškumą lemiančius mitybos ypatumus, savo pačios asmeniniu pavyzdžiu įrodė, kaip galima suvaldyti cukrinį diabetą ir gyventi visavertį, pilną prasmingos veiklos gyvenimą. Tai nėra lengva, o dažnai net ir nežinome nuo ko pradėti keisti mitybą ar gyvenimo būdą sveikesniu. Vertingi patarimai apie pagrindinius sveikos mitybos principus ir konkrečius praktinius maisto produktų pasirinkimus klausytojams buvo naudingi ir svarbūs, tik dar svarbiau yra žinias taikyti ir praktiškai. Net ir nedideli pokyčiai mityboje jau gali atnešti teigiamų pokyčių sveikatai. Tik reikia žengti pirmą žingsnį, kad galėtume nueiti ilgą ir sveiką gyvenimo kelią.

Radviliškio visuomenės sveikatos biuras taria AČIŪ lektorei Sandrijai Čapkauskienei ir dalyviams, skyrusiems brangaus laiko savo sveikatos stiprinimui.

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą