Menu Close

Akcija ,,Pažink save“ – vėžio prevencijos dienai

Pasaulinė sveikatos organizacija, remdamasi moksliniais įrodymais pažymi, kad daugelio vėžio susirgimų būtų galima visiškai išvengti bei daugumą piktybinių navikų aptikti esant ankstyvajai stadijai. Jei vėžio profilaktika, t. y. sveika gyvensena, žmogui nuo mažens taptų gyvenimo būdu, o medicininės profilaktikos patikros būtų vykdomos plačiai apimant tas gyventojų grupes, kurioms jos skirtos, didžiąją dalį vėžio atvejų galima išgydyti.

Vėžio profilaktika – tai esminis kovos su vėžiu būdas, taikant įvairių priemonių kompleksą. Mityba, nepakankamas fizinis aktyvumas, antsvoris ir nutukimas, vaidina labai svarbų vaidmenį vėžiui išsivystyti. Antsvoris ir nutukimas priežastiniais ryšiais susijęs su tam tikrais labiausiai paplitusiais piktybiniais navikais, tokiais kaip storosios žarnos, gimdos (endometriumo), krūties (moterims po menopauzės), prostatos, inkstų, stemplės vėžiu.

Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras, minint Pasaulinę vėžio dieną – vasario 4 d., organizavo akciją ,,Pažink save“ ir vasario 1- 15 dienomis kvietė atvykti visus miesto ir rajono žmones, įstaigų, organizacijų, įmonių darbuotojus, norinčius sužinoti ne tik kūno svorį, bet ir raumenų, riebalų, kaulų masę, skysčių, visceralinių (vidinių) riebalų kiekį, biologinį amžių, kūno masės indeksą (KMI) ir kitus rodmenis. Atkreipus dėmesį į kūno svorio svyravimus ir laiku keičiant gyvenimo būdą sveikesniu, įmanoma užbėgti lėtinėms, onkologinėms ligoms už akių.

Visuomenės sveikatos biuras skatina gyventojus atsakingai rūpintis savo sveikata, dalyvauti organizuojamuose sveikatą stiprinančiuose renginiuose.

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą