Menu Close

„Tylos stebuklinga versmė“

DSC_0017 DSC_0019 IMG_0667

100_2612 100_2601 100_2596

Dar XIX amžiuje žymus vokiečių mikrobiologas R. Kochas pasakė: „Kada nors žmonija bus priversta nugalėti triukšmą taip pat ryžtingai kaip cholerą ir marą.“ Lietuvoje ir daugelyje  kitų pasaulio valstybių kasmet, paskutinį balandžio mėnesio trečiadienį, minima Tarptautinė triukšmo suvokimo  diena . Šia diena siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į ilgalaikio triukšmo poveikio sukeliamas neigiamas pasekmes žmonių sveikatai.

Įgyvendinant Vaikų sveikatos metų sveikatos stiprinimo priemonių planą šiais metais Tarptautinio triukšmo suvokimo diena buvo minima ir V.Kudirkos pagrindinėje mokykloje skelbiant akciją „Tylos stebuklinga versmė“.  Šią akciją organizavo  1c, 4b ir 4c klasių mokiniai, kurie dalyvavo tarptautiniame iTEC projekte „Stop triukšmui“.  Šiai dienai mokiniai ruošėsi iš anksto – matavo triukšmo lygį, kūrė plakatus „Mes prieš triukšmą“ ir juos klijavo mokyklos foje, valgykloje, skaitykloje, koridoriuose, ant kabinetų durų. Mokyklos VSPS Birutė Jučienė išleido sienlaikraštį „Tylos!!!“. Trečiadienio rytą ketvirtokai pasitiko mokyklos mokinius ir mokytojus foje, prisegė emblemas „Triukšmas kenkia…“ ir priminė, kad ši diena mokykloje – diena be triukšmo. Pirmos pamokos pradžioje 4c klasės mokiniai Miglė Urbonaitė ir Deividas Masiukas vedė radijo laidelę triukšmo tema. Aktų salėje 1c, 4b ir 4c klasių mokiniai pristatė projektą pradinukams „Stop triukšmui“ ir supažindino su triukšmo žala sveikatai. Mokyklos VSPS Birutė Jučienė vyresnių klasių mokiniams skaitė paskaitas „Triukšmas, ausinukai ir tavo klausa“ bei dalino Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro išleistus lankstinukus „Pasidomėk! Ausinukai gali būti spąstai tavo ausims!“( Mokytojos: Loreta Sokienė, Vilija Skvarnavičienė, VSPS Birutė Jučienė).

2014 m. balandžio 25-30 dienomis, Vaižganto gimnazija taip pat įsijungė į tarptautinę akciją „Tylos stebuklinga versmė“. Gimnazijos bendruomenės nariai rašė laiškus  gimnazijos direktorei, kaip  mažinti  triukšmą gimnazijos aplinkoje.  2A klasės mokiniai paruošė lankstinuką apie triukšmo žalą ir jį dovanojo visoms gimnazijos ir  progimnazijos klasėms. Buvo organizuotas plakatų konkursas pramoginės žmonių veiklos triukšmo valdymo tema „SOS – triukšmas“. I-ą vietą, už savitą požiūrį į tylą, laimėjo Gabija Venslovaitė 1A kl. Balandžio 30-ąją visa mokykla laikėsi „Tylos dietos“: Dirbome be skambučių, kalbėjome visą dieną ramiu balsu. 14.15 valandą  kartu su visa respublika skelbiame minutę „Klausome tylos“.  „Tylos sergėtojai“  2B, 2C klasių mokiniai, stebėjo triukšmo lygį visoje mokykloje ir nustatę triukšmingiausias vietas gimnazijoje ir progimnazijoje, jas pažymėjo įspėjamaisiais ženklais.   Pravestos integruotos pamokos „Tylos stebuklinga versmė“. Jas vedė biologijos mokytoja, visuomenės sveikatos  priežiūros specialistė su 2A klasės gimnazistais.  Visi organizavę ir prisidėję prie akcijos „Tylos stebuklinga versmė“, gavo padėkas iš Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro, kad dar kartą, kiekvienas buvo paskatintas susimąstyti apie neigiamą triukšmo poveikį ir prisiminti raminančią tylos galią.  Minėdami šią dieną, kvietė visus išgirsti tylą, suprasti, kad kiekvienas galime prisidėti prie triukšmo mažinimo aplinkoje, taip sumažindami jo įtaką ir poveikį mūsų ir kitų sveikatai (VSPS Loreta Kučinskienė).

Spausk "Facebook" ir persiųsk šią žinią visiems savo draugams!!!
Skip to content