Šiltuoju metų laiku vis daugiau laiko praleidžiame gamtoje. Kviečiame sudalyvauti viktorinoje „Erkės. Kaip apsisaugoti?“, pasitikrinti žinias ir laimėti šaunius prizus*! *Trys daugiausiai taškų surinkę ir…
Šylantis oras budina ne tik augalus, bet ir žmonėms bei gyvūnams pavojingus voragyvius – erkes! Kasmet stebimas erkių populiacijos pagausėjimas, siejamas su šiltesnėmis žiemomis bei…
Jei vos per keletą dienų oras įšyla iki 5 laipsnių šilumos, keliaujant į gamtą ar kitas žaliąsias erdves privalome būti ypač budrūs, mat mūsų jau…
Erkės – tai voragyviai, kurie siurbdami kraują perneša mikroorganizmus, sukeliančius sunkius žmonių susirgimus: erkinį encefalitą, Laimo ligą, erchiozę. Lietuvoje erkės paplitusios visuose miškuose ir parkuose.…
Pavasaris ne už kalnų, o atšilus orams, suaktyvėja ir erkės. Viena dažniausių erkių platinama liga – erkinis encefalitas, kuris gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų, todėl…
Erkiniu encefalitu ir Laimo liga Lietuvoje kasmet suserga apie tris tūkstančius žmonių. Erkiniu encefalitu galima užsikrėsti įsisiurbus erkei, ar per termiškai neapdorotą pieną ir jo…
Vasarą gamtoje suaktyvėja įvairūs vabzdžiai. Neretai pasitaiko, kad žmonės į gydymo įstaigas kreipiasi dėl vapsvų, širšių, bičių ar skruzdėlių įgėlimų. Vabzdžių įgėlimas dažniausiai būna labiau…