Menu Close

Ankstyvosios intervencijos programa. Pradinis pokalbis

Kada:
2024-02-01, 14:00 – 16:00
2024-02-01T14:00:00+02:00
2024-02-01T16:00:00+02:00

Jei jaunas žmogus vartoja psichoaktyviąsias medžiagas – tai įspėjimas, kad jam reikia pagalbos formuojant atsakingą požiūrį į minėtų medžiagų vartojimą, dėl to kylančias neigiamas pasekmes ir tolesnį savo gyvenimą.

Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras kviečia būti neabejingais jaunų asmenų tėvus ir globėjus, švietimo įstaigų darbuotojus ir kitus specialistus dirbančius su jaunimu bei jų tėvais, nukreipiant 12-18 m. jaunuolius į ankstyvosios intervencijos programą.

Ankstyvosios intervencijos programa skirta 12-18 metų asmenims, eksperimentuojantiems ar nereguliariai vartojantiems psichoaktyviąsias medžiagas (išskyrus tabaką), bet dar neturintiems priklausomybės nuo  šių medžiagų. Programos užsiėmimuose jaunuolis gali apmąstyti savo psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą bei galimus kylančių problemų sprendimo būdus.

Programos tikslas – motyvuoti jauną žmogų keisti savo elgesį, paskatinti suabejoti jau turimomis žiniomis, susijusiomis su alkoholio ar narkotikų vartojimu, žala bei pasekmėmis. Jaunuoliams yra suteikiama galimybė būti išklausytiems, suprastiems, diskutuoti bendraamžių rate, suaugusiajam moderuojant šią veiklą. Dalyvavimas šioje programoje gali būti savanoriškas bei įpareigojantis (kaip administracinio poveikio ar vaiko minimalios priežiūros priemonė).

Programos ypatumai:

  • Dėmesio centre –asmens elgesio pokyčių pradžia. Tikslas –sustiprinti asmens motyvaciją keistis.
  • Ugdo gebėjimą suvokti riziką, todėl ji padeda jauniems žmonėms keisti požiūrį į psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą.
  • Padeda asmenims, norintiems pakeisti savo elgesį, ieškoti pagalbos ir ją gauti siekiant, kad asmuo netaptų priklausomas nuo psichoaktyviųjų medžiagų.

Ankstyvosios intervencijos programos eiga:

  • Pradinis pokalbis, kurio tikslas – motyvuoti jaunuolius dalyvauti programoje ir išsiaiškinti jų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo ypatumus (trunka iki 30 min., rekomenduojama atvykti, kartu su vienu iš tėvų ar globėjų).
  • 4 praktiniai užsiėmimai grupėje, 1 kartą per savaitę po 2 val..
  • Baigiamasis pokalbis, Programos baigimo pažymėjimų įteikimas.

Programą veda ŠSPC Pedagoginės tarnybos psichologė Valentina Ananeva ir visuomenės sveikatos specialistė Ieva Vileikytė.

Artimiausi Ankstyvosios intervencijos programos užsiėmimai Radviliški rajone planuojami nuo 2024 m. vasario mėn.

Pradiniai pokalbiai organizuojami  2024 m. vasario 1 d. nuo 14 iki 16 val. 

REGISTRACIJA:

Atkreipiame dėmesį, kad Ankstyvosios intervencijos programa nesusijusi su priklausomybės ligų gydymu, o tik padeda pakeisti jaunų asmenų požiūrį į psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą. Todėl labai svarbu nukreipti jauną asmenį į Ankstyvosios intervencijos programą vos tik atsiradus pirmiesiems pabandymams vartoti psichoaktyviąją medžiagą, kol dar nėra priklausomybės. Jei asmuo jau yra priklausomas nuo psichoaktyviųjų medžiagų, jis turi būti siunčiamas į asmens sveikatos priežiūros įstaigas ir motyvuojamas gydytis.

Kur kreiptis pagalbos jei vaikas turi priklausomybę ar didelę vartojimo patirtį?

Tėvai, globėjai arba artimieji, įtarę, kad vaikas žalingai vartoja psichoaktyviąsias medžiagas, gali pasikonsultuoti su Respublikinio priklausomybių ligų centro Vaikų ir jaunimo skyrių specialistais Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Konsultuotis galima ir telefonu. Šiame centre nepilnamečiams yra teikiamos nemokamos paslaugos, neatskleidžiant asmens tapatybės.

Į vaikų ir paauglių psichiatro konsultaciją gali registruotis patys paaugliai nuo 16 m. Jaunesni nei 16 m. registruojami ir laukiami atvykstant su tėvais.

Konsultacijos vyksta Vaikų ir jaunimo reabilitacijos skyriuose Vilniuje (Šlaito g. 14), Kaune (Giedraičių g. 8), Klaipėdoje (Jaunystės g. 4). Prieš atvykdami individualiai konsultacijai, susisiekite su skyriaus specialistais Vilniuje tel. (8 52) 32 55 45, Kaune tel. (8 37) 33 19 96, Klaipėdoje tel. (8 46) 43 31 66 ir susitarkite dėl jums patogaus susitikimo laiko. Konsultacijos Vilniuje teikiamos darbo dienomis 7.00–19.00 val.

Daugiau informacijos: https://www.rplc.lt/paslaugos/vaikams-ir-jaunimui/

Kaip galite prisidėti, siekiant laiku sustabdyti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą jauname amžiuje?

  • Paskatinti jaunus asmenis, kurie pabandė ar nereguliariai vartoja psichoaktyviąsias medžiagas (alkoholį, narkotikus, el. cigaretes su narkotinėmis medžiagomis) dalyvauti Ankstyvosios intervencijos programoje.
  • Perduoti informaciją ir paskatinti 12-18 m. amžiaus asmenų tėvus ar globėjus registruoti savo vaikus į Ankstyvosios intervencijos programą.
  • Pasidalinti informacija apie Ankstyvosios intervencijos programą ir kitus pagalbos būdus.
  • Įtarę, kad vaikas žalingai vartoja psichoaktyviąsias medžiagas ar turi priklausomybę, kreipkitės į Respublikinį priklausomybių ligų centrą.
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą