Menu Close

Šiaurietiško ėjimo nauda sveikatai

Šiaurietiškas ėjimas – tai fizinio aktyvumo rūšis, kurios metu naudojant tam tikrą techniką yra einama su specialiomis lazdomis. Šiaurietiškas ėjimas yra puiki fizinio aktyvumo ir sveikatos saugojimo bei stiprinimo forma, tinkanti bet kurio amžiaus žmonėms.

 Šiaurietiško ėjimo privalumai ir nauda sveikatai:

  • Gana lengvai išmokstamas.
  • Iki 30 proc. mažiau apkrauna judamąjį aparatą, todėl tinka ir turintiems sąnarių bei nugaros problemų, yra puiki reabilitacija po įvairių sveikatos sutrikimų.
  • Į darbą įtraukiama viršutinė kūno dalis. Teisingi rankų mostai atpalaiduoja kaklo ir pečių raumenis, tai ypač naudinga sėdimą darbą dirbantiems žmonėms.
  • Tinka ilgalaikiai svorio kontrolei, gerina medžiagų apykaitą. Vaikštant su lazdomis sudeginama 20-40 proc. daugiau kcal/ val. nei einant be lazdų.
  • Stiprina širdies ir kraujagyslių bei kvėpavimo sistemas, didina deguonies suvartojimą.
  • Taisyklingai einant su šiaurietiško ėjimo lazdomis galima panaudoti iki 90 proc. kūno raumenų. Vienu metu dirba pilvo, nugaros, rankų, pečių, krūtinės ir kojų raumenys.
  • Galimybė leisti laisvalaikį gryname ore, padeda atsikratyti emocinės ir psichologinės įtampos.
  • Koordinacijos, ritmikos, simetrijos gerinimas, taisyklingos laikysenos formavimas.
  • Tinkamai apsirengus, šiaurietišką ėjimą galima praktikuoti ištisus metus, bet kokiomis oro sąlygomis ir bet kur, kur tik galima vaikščioti. Tinka paprasta, judesių nevaržanti, oro sąlygas atitinkanti apranga, patogūs laisvalaikiui ir žygiavimui pritaikyti batai.

Ar visos lazdos yra tinkamos šiaurietiškam ėjimui?

Atsakymas ne. Dažnai šiaurietiško ėjimo lazdos painiojamos su žygio (trekking) lazdomis. Žygio (trekking) lazdos turi dirželį ir yra skirtos palaikyti pusiausvyrą ir stabilumą bei nuimti įtampą tenkančią kelių sąnariams kopiant į kalnus ar žygiuojant. Tuo tarpu šiaurietiškos ėjimo lazdos turi specialią pirštinėlę, kurią apsimovus ir užsegus lazda pritvirtinama prie rankos. Pirštinėlė yra skirta tam, kad atgalinio mosto metu, paleidžiant lazdą, ji neišslystų iš delno ir tai lemia efektyvų viršutinės kūno dalies įdarbinimą. Bandant eiti šiaurietišku ėjimu su su žygio lazdomis, atgalinio mosto metu lazda „pabėga“,  ją visuomenė reikia laikyti suspaudus, todėl nepavyksta atlikti atgalinio mosto ranka.  Taisyklinga šiaurietiško ėjimo technika galima atlikti tik einant su šiaurietiško ėjimo lazdomis.

Atkreipkite dėmesį, šiaurietiškam ėjimui yra netinkamos kalnų, žygio (trekking) lazdos!

Šiaurietiško ėjimo lazda turi specialią pirštinėlę, kurią apsimovus ir užsegus lazda pritvirtinama prie rankos, leidžia atlikti taisyklingą šiaurietiško ėjimo techniką . Žygio (trekking) lazdos turi dirželį ir yra skirtos palaikyti pusiausvyra ir stabilumą bei nuimti įtampą tenkančią kelių sąnariams, dažniausiai kopiant į kalnus.

Norite išbandyti, bet nežinote kaip su jomis vaikščioti?

Ne bėda, mes supažindinsime su taisyklingu šiaurietišku ėjimu! Kreipkitės į Radviliškio rajono visuomenės sveikatos specialistę, vykdančią visuomenės sveikatos stiprinimą Ievą Vileikytę, kuri Jus supažindins su taisyklinga šiaurietiško ėjimo technika. Daugiau informacijos: i.vileikyte@radviliskisvsb.lt, 8 638 06 133.

Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras kviečia išbandyti šiaurietiškąjį ėjimą ir 2 savaitėms nemokamai išsinuomoti šiaurietiško ėjimo lazdas!

 

 

  
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą