Menu Close

Saugokime stuburą!

Sveikatos priežiūros specialistai tvirtina, kad maždaug 80-90 proc. suaugusių žmonių nors kartą gyvenime jautė arba nuolat jaučia aštrius stuburo skausmus. Ši problema tampa vis aktualesnė išsivysčiusiose šalyse. Dėl sumažėjusio fizinio aktyvumo ir sėdimo darbo stuburo skausmai tampa XXI amžiaus epidemija. Dažniausiai nugaros skausmais skundžiasi darbingo amžiaus žmonės. Yra specialybių, kurių atstovai nugaros skausmus patiria dažniau nei kiti: vairuotojai, statybininkai, slaugytojos, siuvėjos, kambarinės, žemės ūkio darbininkai, malūnsparnių pilotai ir kt. Norint išvengti nugaros skausmų rekomenduojame:
Sėdėti taisyklingai. Reikia stengtis sėdėti tiesiai, atsiremti į kėdės atlošą, pėdas pastatyti ant grindų, kad keliai būtų 90laipsnių kampu, o ne sukryžiuoti po kėde. Kas 15 minučių nors pusei minutės atsistokite. Nesidrovėkite pasirąžyti, ištiesti rankas aukštyn, atsilošti, giliai įkvėpti ir iškvėpti. Stenkitės pasitempti tai vieną, tai kita koją.
Jeigu tenka ilgai stovėti, tuomet geriau ieškoti atramos arba įtempti pilvo ir sėdmenų raumenis, kad sumažėtų stuburui tenkamas krūvis.
Taisyklingai kelti ir nešti sunkius daiktus. Reikia ne pasilenkti, o pritūpti. Nešti sunkius daiktus reikėtų ne viena ranka, o paskirstyti svorį po lygiai.


Miegoti ant neišgulėto čiužinio. Vietoj pagalvės naudoti volelį, arba susuktą rankšluostį.
Vengti aukštakulnių. Tai tikras stuburo priešas. Aukšti kulnai papildomai apkrauna nugarą ir deformuoja laikyseną. Avėti tokią avalynę galima tik išimtinais atvejais, ir ne ilgiau kaip 2 valandas iš eilės. Optimalus ir stuburui žalos nedarantis kulniukų aukštis – 4 cm. Visgi, jeigu dažnai nešiojate aukštakulnius arba avite nepatogią avalinę, naudokite vidpadžius.
Taip pat stuburui labai naudingas vaikščiojimas, fizinė veikla ir subalansuota mityba. Tad, būkite sveiki ir saugokite savo nugarą!

Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras

 

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą